סיכום על Scientology עבור מדענים
מאת ל. רון האברד
(המשך)

לפני Scientology לא היה שום תחום שנכנס למחקר מדעי בסיסי טהור בנושא מדעי הרוח. לא היו נושאי לימוד אוניברסיטאיים שכללו גישה מדעית פרט למתמטיקה ולמדעים המדויקים. הספרות בנושא הפילוסופיה היא מעניינת וניתן ליצור בה התאמה הגיונית, אבל רק כשלא ניגשים אליה בצורה הסמכותית שבה היא מוגשת. בעבר ויתרתי על דוקטורט במחאה על האווירה הזאת.

סמכותיות, מקצוענות ודוֹגמה מערפלות את מדעי הרוח עד כדי כך שנדרשת נחישות יוצאת דופן כדי לערוך עליהם מחקר. המהלומה נגד החוקר האינדיבידואל ממומנת על-ידי מענקי מחקר שנחשבים לרווח, שלא משתמשים בהם בצורה מועילה בנושא ושמוענקים לאנשים שאינם בקיאים מספיק במדע כדי לאמץ את האתיקה או המתודולוגיה שלו.

"סמכותיות, מקצוענות ודוֹגמה מערפלות את מדעי הרוח עד כדי כך שנדרשת נחישות יוצאת דופן כדי לערוך עליהם מחקר."                   

אם רוב המדענים האמיתיים מנסים להגן על החיים, לשפר אותם או לשמור עליהם, אז הגיע הזמן שייתנו את דעתם לתחום מדעי הרוח.

התחום הזה היה לגמרי לא מאורגן. לא היה שום מקום שבו אפשר היה לפרסם נתונים ממשיים או לדון בהם או להחליף נתונים מבלי להתנגש בערוצים של מחקר אינטרסנטי בעל מימון-יתר, שאמרו לי בנוגע לגרף של שיפור "אם תפרסם את זה בז'ורנל שלנו זה יגרום למהפכה בפסיכולוגיה". "אוקיי, תפרסמו את זה". "אה, אנחנו לא יכולים לעשות את זה. אנחנו מקבלים בקרוב מימון מהקונגרס לחקור את התחום הזה".

עכשיו אתם יודעים את הסיפור על איך Scientology נאלצה להתפתח, ומהן כמה מהסיבות לכך שהיא פורסמה כפי שהיא פורסמה ולמה היא כפי שהיא.

בלי ז'ורנלים, בלי החברה, בלי קשרים אחרים – אלה היו הסיכונים שלה. היא היחידה בתחום מדעי הרוח שמביאה ללא יוצא מהכלל לתוצאה צפויה באיזורים רבים.

אחד מבכירי תוכניות החלל אמר לי ש-Scientology מאוד ידועה ונמצאת בשימוש על-ידי מאות מאנשיהם. קטעים ממנה (קטעים מוקדמים יותר) מתפרסמים מפעם לפעם בתור תגליות חדשות על-ידי אנשים אחרים.

האדם זקוק לנושא הזה. עם המלחמות, זיהום האוויר והשליטה הגוברת של המדעים המדויקים, הוא זקוק להבנה של מדעי הרוח שאינה מעוותת בגלל בצע כסף, מקצוענות ושטויות סמכותיות אך לא בדוקות.

האדם הוא ישות רוחנית, לא צמח או חיה. וניתן להוכיח זאת מבחינה מדעית.

נתונים של Scientology הושגו באמצעות מתודולוגיה מדעית ועומדים בדרישות שלה. הם כוללים שיטה מעשית בנוגע לחיים.

עדיין לא התחילו ליישם אותם בצורה נרחבת באחד מהתחומים שבהם מדעי הרוח נכשלים. קרוב לוודאי שניתן ליישם אותם בצורה טובה בתחום הביולוגיה. ייתכן שהם יכולים לשפוך מעט אור על פיזיקה וכימיה.

הנתונים הושגו במאמצים רבים. ממשלות שלמות לחצו עליי בכוח כדי לעצור את המחקר. אני לא מגזים. זה יהיה מאוד מצער וייתכן שזה גם יהיה אובדן גדול בתחום הידע אם Scientology לא תיבחן על-ידי תחומים אחרים במדעי הרוח ובמדעים המדויקים. זו היתה דרך בודדה.