השבחים הבינלאומיים על עבודותיו הספרותיות של ל. רון האברד ותרומותיו לתחום האומנויות משתקפים במספר הרב של מכתבי הוקרה, הכרות ופרסים שהוענקו לו.

סופר
פרסים ותעודות הוקרה

שיאי גינס עולמיים


שיאי גינס עולמייםמספר ספרי האודיו הרב ביותר שפורסמו על-ידי סופר אחדשיא גינס עולמי
הסופר המתורגם ביותר בעולם. שיא גינס עולמי
מספר ספרי האודיו הרב ביותר שפורסמו על-ידי סופר אחד.

בנוסף לעבודתו בתור המייסד של Dianetics ו-Scientology, ל. רון האברד נחשב לאחד מסופרי הסיפורת העממית שממשיכים להתקיים לאורך הזמן הרב ביותר והנקראים ביותר, עם מכירות ברחבי העולם של כחמישים מיליון ספרים ואוסף עבודות שנכתבו במהלך חמישים שנה.

לפיכך, וכעדות להיקף יצירתו הספרותית והמורשת שלו, ישנם ארבעת שיאי גינס העולמיים שלו: הסופר בעל הכי הרבה פרסומים, הסופר המתורגם ביותר, הסופר עם הכי הרבה ספרי אודיו והעבודה הלא-דתית המתורגמת ביותר.

פרס סאטורן – האקדמיה למדע בדיוני

כהכרה ביצירת המופת רבת-המכר של ל. רון האברד, 'שדה קרב ארץ'.

ואפילו בתוך ז'אנר אחד – מדע בדיוני – החותם של ל. רון האברד הוא בלתי נשכח ואין לטעות בו. חשוב, למשל, על ספרו 'שדה-קרב ארץ: סאגה של שנת 3000'. הספר האֶפי בן 428,750 המילים, שתואר על-ידי מי שהיה לאגדת המדע הבדיוני, א"א ון ווגט, בתור יצירת מופת מושלמת, לא היה רק רב-מכר בינלאומי שהכה גלים, אלא גם זכה בפרסי ספרות בינלאומיים רבים. בנוסף לפרס סאטורן של האקדמיה למדע בדיוני ופרס גוטנברג מיוחד כתרומה יוצאת דופן לז'אנר, העבודה גם זכתה בפרס טטרה-דרמה ד'אורו של איטליה כהכרה במסר על שלום שטבוע בסיפור. מאז כתיבתו הספר פורסם בעשרות מדינות, תורגם לעשרות שפות והוא משמש כעבודה לדוגמה בכמה מכללות ואוניברסיטאות.

פרס קוסמוס 2000 – קוראים דוברי צרפתית

פרס שהוגש ל-ל. רון האברד על הסדרה בת עשרת הכרכים 'משימה ארץ', שנבחרה על-ידי קוראים מצרפת, בלגיה ושווייץ.

ובעוד ש-'שדה קרב ארץ' ציין את שובו המונומנטלי של מר האברד לסיפורת אחרי היעדרות של שלושים שנה, סדרת הספרים שלו 'משימה ארץ', בת עשרת הכרכים ו-1.2 מיליון המילים, נחשבת בצדק ליצירת המופת שלו. זאת סאטירה שיוצרת השפעה, והיא לא רק הושוותה ליצירות של סופרים כדוגמת ג'ונתן סוויפט, אלא שהיא מהווה תופעה בעולם ההוצאה לאור, עם לא פחות מאשר שבעה כרכים שהופיעו ברשימות רבי-המכר של ספרים בכריכה קשה בעת ובעונה אחת. לאור השפעתו האדירה, הספר 'משימה ארץ' זכה גם במספר רב של פרסי ספרות, כולל פרס קוסמוס 2000 הצרפתי הנחשק ופרס נובה למדע בדיוני באיטליה. (דרך אגב, מר האברד היה הסופר הראשון שאינו איטלקי שזכה בפרס נובה.)

ויש גם את כל מה שמר האברד נתן בחזרה כשתדלן נצחי למען סופרים חדשים – החל ממאמרי ההדרכה שלו למי ששואפים להיות סופרים ועד ל-'תחרות סופרי העתיד' שהוא יזם, שמוכרת כיום בתור הפורום המכובד והמשמעותי ביותר לכישרונות חדשים בתחום הסיפורת הספקולטיבית.

La Cravate d'Or avec Rosette – הפדרציה הלאומית של התרבות הצרפתית

על הישגיו הבולטים של ל. רון האברד בתחומי האומנויות, המדעים והספרות.

וכשלוקחים בחשבון את הקריירה בת חמישים השנה של ל. רון האברד – מתור הזהב של הספרות הזולה ועד לשובו המונומנטלי לסיפורת בשנות ה-80 – אין פלא שהפדרציה הלאומית לתרבות הצרפתית הגישה לו את פרס ה-Cravate d’Or avec Rosette (עניבת זהב עם רוזטה), על הישגים בולטים בתחומי האומנויות, המדעים והספרות. לא פחות משמעותי הוא ה-Laurier d’Or (זר הדפנה המוזהב) שלו מה-Comité Prestige d’Europe (הוועדה ליוקרה של אירופה), לאות הוקרה על תרומותיו הספרותיות ושיפור התרבות הצרפתית.

פרס סופר המאה – הוצאת מונדאדורי

על הסיוע שספריו של ל. רון האברד נתנו לאנושות.בנוסף, וכאחד הסופרים המהוללים ביותר בתקופה הזאת או בכל תקופה, ל. רון האברד קיבל בצדק את פרס 'סופר המאה' מהוצאת מונדאדורי, על הסיוע שספריו נתנו לאנושות.


מבחר נוסף של
פרסים ותעודות הוקרה

למרבה הצער, זה יהיה בלתי אפשרי לפרט כאן את הרשימה המלאה של פרסי האומנות והספרות של ל. רון האברד – שמקיפה קריירה של עשרות שנים ואלפי תעודות הוקרה. אף על פי כן, מוצג כאן מבחר קצר מהפרסים והשבחים הרבים שהוא קיבל על מפעל חייו בתחום האומנות והספרות: 

מדליית זהב – האקדמיה לאומנויות, מדעים וספרות, פריז, צרפת: הוגשה ל-ל. רון האברד על האוסף השלם של עבודותיו והישגיו הספרותיים. 

הכרה רשמית – איגוד הסופרים של האו"ם: כהכרה ב-ל. רון האברד כסופר מדע בדיוני דגול של המאה ה-20. 

החלטה – האסיפה המחוקקת של מדינת קליפורניה: הוענקה למר האברד על עבודתו בתחום האומנויות ועל עזרתו ליצור מקום טוב יותר עבור אחרים לחיות בו. 

החלטה – העיר לוס-אנג'לס: כהכרה בהישגיו של ל. רון האברד בתחום האומנויות. 

"דוקטור לשם כבוד" – האקדמיה האירופית לאומנויות, פריז, צרפת: אות הצטיינות הוענק למר האברד על החותם הממושך שהוא הטביע על התרבות בימינו. 

תעודת הוקרה – ארגון משטרת מילאנו, איטליה: על תרומותיו של ל. רון האברד לאומנויות. 

פרס Argosy – מגזין Argosy: הוענק למר האברד על הישגים של תקופת חיים בתחום הסיפורת. 

פרס פלמס דה אורו – האיגוד הלאומי של עיתונאים, מקסיקו: הוגש ל-ל. רון האברד "כהכרה במצוינות בתחומי האומנות, המדע, התקשורת האנושית והתרבות". 

דוקטור לשם כבוד בספרות – אוניברסיטת מוסקבה: הוענק למר האברד על-ידי הפקולטה לעיתונאות והמחלקה לספרות זרה ברוסית על "הישגים בולטים בספרות ובפילוסופיה ועל הפעילויות ההומניטריות הנפלאות שלו". 

פרס הספר של אינגרם – נשיא, ספרי אינגרם, ניו-יורק: הוגש ל-ל. רון האברד כסופר מהולל – עם שלושים ושניים רבי-מכר לאומיים ויותר מ-100 מיליון עבודות שנמכרו. 

תעודת כבוד – הוועדה הבינלאומית לאומנויות, צרפת: כהכרה ב-ל. רון האברד כסופר ואדם הומניטרי. 

מגן כבוד – הסימפוזיון למדע בדיוני ופנטזיה של אוניברסיטת בריגהם יאנג: לכבוד תרומתו היקרה מפז של ל. רון האברד לאומנויות באמצעות התוכניות של 'סופרים ומאיירים של העתיד'.