"על-ידי שימוש בפיתוחים מודרניים של
המדעים, ניתן היה לגשת שוב לבעיות
הבסיסיות: מהו האדם?
מהי זיקתו אל היקום?
מהו היקום?"

– ל. רון האברד

תצלום מאת ל. רון האברד

הפילוסופיה מנצחת אחרי 2,000 שנה
מאת ל. רון האברד

"הפילוסופיה מנצחת אחרי 2,000 שנה" מאת ל. רון האברד מהווה הצהרה מסכמת על מקומה של Scientology במסורת הפילוסופיה. המאמר, שנכתב ב-1965, מהווה וידוע לאלה שהוא ראה בהם את אבותיהן הלגיטימיים של Dianetics ו-Scientology, במיוחד הפילוסופים היוונים אריסטו, סוקרטס, אפלטון ואוקלידס.

הפילוסופיה לא מתה עם מות יוון העתיקה.

מתוך מדעי הטבע של אותם זמנים נולד המדע.

פלאי הכרום והמתכת, מכוניות, מטוסים, פצצת האטום ואפילו הלוויינים – שורשיהם נעוצים בבסיס המוצק של הפילוסופיה היוונית.

אך סוקרטס, אריסטו, אוקלידס, תאלס, הרקליטוס, פרמנידס, דמוקריטוס, פיתגורס, אפלטון וכל השאר לא חשבו על ייצור דברים חומריים כאשר הם שחררו את הידע שלהם לעולם.

למרות שכל הדברים האדירים האלה התפתחו ממחשבה יוונית וממתמטיקה יוונית, בעלי השם הגדולים של הפילוסופיה חשבו שהם עצמם נכשלו.

"למרות שכל הדברים האדירים האלה התפתחו ממחשבה יוונית וממתמטיקה יוונית, בעלי השם הגדולים של הפילוסופיה חשבו שהם עצמם נכשלו.

והם אכן נכשלו. עד היום."

והם אכן נכשלו. עד היום.

זאת, משום ששאיפתם הפילוסופית היתה הבנת רוחו של האדם וזיקתו אל היקום. והם היו יכולים רק להעלות השערות בנוגע לכך. הם מעולם לא הוכיחו את הנחתם שהאדם הוא נפש בלבוש בשר ודם, הם יכלו רק לטעון זאת בתוקף.

וכך הם טבעו במבול האמונות התפלות אשר שטף את העולם בימי הביניים.

מדוע הם נכשלו? הם היו זקוקים למתמטיקה הגבוהה יותר ולאלקטרוניקה, שלמעלה מאלפיים שנה מאוחר יותר יתפתחו מהפילוסופיות שלהם.

נושאים אלו אכן פותחו. אך נעשה בהם שימוש למטרות שונות מאלה שיועדו להם, והאדם הפנה את גבו לחלומותיהם הנשגבים בשעה שבנה מטוסים כדי להפציץ ערים ופצצות אטום כדי למחוק את המין האנושי שאיש מעולם לא הבין.

עד להופעתה של Scientology.

ובתוכה חיות שוב השאיפות של הפילוסופיה היוונית.

על-ידי שימוש בפיתוחים מודרניים של המדעים, ניתן היה לגשת שוב לבעיות הבסיסיות: מהו האדם? מהי זיקתו אל היקום? מהו היקום?

לאחר שליש מאה של מחקר וחקירה קפדניים, Scientology יכולה לענות על שאלות אלה ברמה של אמת מדעית, ויכולה להוכיח את התשובות.

זה די מדהים.

התרחקנו כל-כך מתאלס, הרקליטוס, פרמנידס ודמוקריטוס עד שכמעט שכחנו מה הם ניסו לגלות. אבל אם תעיין בכתבי העבודה שהם עשו לפני למעלה מאלפיים שנה, תראה מה זה היה.

הם רצו שהאדם יֵדע. הם לא נכשלו. הם הניחו עבור היוונים הקדמונים בסיס יציב שעליו ניתן היה לבנות. ולאחר אלפיים שנה ויותר, אנחנו יכולים לספק את כל העדויות שלהן הם זקוקים.

ועדויות אלה, אמיתותיהן והפוטנציאל הגדול שלהן להביא שיפור לאדם היחיד ולכל המין האנושי מהווים היום ב-Scientology עבודה שהושלמה.

הגענו לכוכב שהם ראו. ואנחנו יודעים מהו. אתה תגלה את ערכו כשתהפוך לסיינטולוג'יסט, אדם אשר למד להכיר את עצמו, את החיים ואת העולם, ויכול לתת יד לאלה שסביבו להגיע אל הכוכבים.