"רק אדם עם חוש ההרפתקנות המפותח ביותר שאפשר ועם מסירות עילאית יוכל אי פעם לנסות לפתור את חידת קיומו וגורלו של האדם."
– ל. רון האברד
"רק אדם עם חוש ההרפתקנות המפותח ביותר שאפשר ועם מסירות עילאית יוכל אי פעם לנסות לפתור את חידת קיומו וגורלו של האדם."
– ל. רון האברד

הכנסייה המייסדת המקורית של Scientology
וושינגטון, די-סי

הכנסייה המייסדת של Scientology בוושינגטון די-סי, איזור הקבלה, עם התצוגה שלו על תקופת ילדותו של ל. רון האברד.

בתוך חמש שנים בלבד, Scientology גדלה ממוסד אחד לארגון בינלאומי. בעקבות הצורך החיוני בקווי תקשורת ברחבי העולם כדי לתאם בין ארגונים וקבוצות בחמש יבשות, ל. רון האברד העביר את הפעילויות המרכזיות של Scientology מפניקס לוושינגטון די-סי. הוא הגיע בקיץ 1955, והקים את הכנסייה המייסדת של Scientology בוושינגטון די-סי, ברחוב 19 מס' 1812 NW, באמצע 'שורת השגרירויות' (Embassy Row).

הבניין המשוחזר בן שלוש הקומות היה המטה הראשון של Scientology בכל רחבי יבשות אמריקה. במשרדו שבקומה השנייה, ל. רון האברד שימש בתור המנכ"ל הראשון, כשהוא מפקח על הארגון של הארגונים ומחבר את המאמרים האדמיניסטרטיביים וקווי המדיניות שממשיכים ליצור את המבנה הארגוני של כל ארגוני Scientology.

קו העתקת הרצאות משוחזר במרתף, שבו היה מרכז התפוצה הראשון של Scientology שסיפק את הספרים וההרצאות של ל. רון האברד לארגונים ולמשרדים בחמש יבשות.

כמו כן מהכנסייה המייסדת, מרכז הפצה ראשון של Scientology סיפק ספרים והרצאות של ל. רון האברד למרכזים ברחבי העולם. ובחדר ההרצאות בבית מס' 1812 ל. רון האברד הכריז על אבני דרך של Scientology שנבעו ממחקרו.

היום, במבנה המשוחזר והמשופץ במלואו נמצאים קורות חייו של ל. רון האברד בוושינגטון די-סי – החל מימיו באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון בראשית שנות ה-30 ועד כתיבת 'התזה המקורית' שלו על Dianetics שאותו הוא חיבר ממש מעבר לפינה ב-1948.

סיינטולוג'יסטים מבקרים היום במבנה כדי ללמוד עוד על חייו של ל. רון האברד ועל פריצות הדרך של מחקרו בוושינגטון די-סי. זה גם המקום שבו נערכות ועידות עם פקידי ממשל ועם פקידים מהסקטור הפרטי כדי לתכנן ולתאם את השימוש בפתרונות של ל. רון האברד בתחומים של אנאלפביתיות, אי-מוסריות, סמים ופשיעה.