סיכום על Scientology עבור מדענים
מאת ל. רון האברד
(המשך)

מלחמת-העולם השנייה והשירות הצבאי קטעו את עבודתי לזמן רב. אבל ב-1945 חזרתי שוב לעסוק במחקר, כשאני משתמש בספרייה ובמתקנים של בית-החולים של הצי, אוק נול.

בתוך פחות משנה, באמצעות ניסויים על המערכת האנדוקרינית, לפי ההנחה שהמערכת האנדוקרינית היא מרכזייה של גירוי-תגובה, מצאתי שאצל יצורים חיים נראה שהתפקוד מפקח על המבנה.

מאחר שאנשים האמינו בהנחה ההפוכה (והיא לא סיפקה פריצת דרך), הייתי מסוגל להתקדם כעת בכיוון חדש.

בסופו של דבר גיליתי שפוטנציאל החיים עלה כשהסירו מהם תוספות לא רצויות. משמעות הדבר היתה שייתכן שהייתי בדרך לבידוד החיים בתור כוח טהור.

עבדתי עם אנרגיות עדינות, ובסופו של דבר גיליתי שהאנרגיה המנטלית היא כנראה תחום שבין החיים והרגש לבין מה שעשוי להיות מהות החיים הטהורה.

כשטיפלתי בכך מצאתי שהאנרגיה המנטלית מורכבת מתמונות דמות מנטליות ושהן נדחסו יחד למאסות עד שהמצרך הזה שנקרא חיים כמעט נעלם.

"עבדתי עם אנרגיות עדינות, ובסופו של דבר גיליתי שהאנרגיה המנטלית היא כנראה תחום שבין החיים והרגש לבין מה שעשוי להיות מהות החיים הטהורה."

על-ידי הסרת הנטל שלהן (בעזרת שיטה של מחיקה), גיליתי שפוטנציאל החיים עלה.

זה הפך ל-Dianetics (dia – דרך, nous – מיינד).

מאחר שהיה לכך קשר למחלות פסיכוסומאטיות, הצעתי לאגודות הריפוי המובילות את התגליות ואת המסמכים עליהן, ונדחיתי! לא היה להן שום קשר למחקר בסיסי!

עמית שלי שעסק ברפואה ומו"ל של ספרי פסיכיאטריה אמרו לי שכל מה שנשאר לי זה רק הציבור, ולכן כתבתי ספר והוא נעשה פופולארי במידה מפתיעה.

בדיוק לפני הפרסום הזה, המשרד לחקר ימי של צי ארה"ב יצר איתי קשר והציע לי הצעה מאיימת שאני חייב להתחיל לעבוד עבורם כאזרח או שיגייסו אותי שוב לשירות פעיל. מטרת הפרוייקט היתה להפוך אנשים לנוחים יותר להשפעה. הצלחתי להשתחרר מהצבא לפני שהם הספיקו לממש את האיום. בעוד שלא היתה לי שום ביקורת כלפי שירות פעיל אמיתי, הספקתי לבקר במהלך שירותי הצבאי לפני המלחמה במשרדי הצבא בוושינגטון וידעתי שלא אצליח להשיג שם הרבה ולא היתה לי שום שאיפה להפוך אנשים לנוחים יותר להשפעה.

זאת היתה הפנייה השנייה והאחרונה בנוגע לסיוע כלשהו במחקר.

בעבר כבר פניתי לעמותות בבקשה למימון ולא היה שום מימון זמין למחקר בסיסי. מעטים הבינו באותה עת שהיה ערך כלשהו למחקר בסיסי. רק פרוייקטים ספציפיים למוצרים ספציפיים עמדו בתקן.

נוצרה קבוצה כדי לטפל בפופולאריות של הספר Dianetics. אבל היא לא סיפקה כל סיוע למחקר מעבר לבדיקה של ויטמינים.

בשלב ההוא הייתי מוכן להניח לפרוייקט. למעשה קבעתי כבר מועד למסע מחקר אחר. אבל ההשפעה שהספר יצר הובילה לאחת מאותן התקפות פראיות שלעתים מופנות בו-זמנית כלפי חוקרים, שהפכה את חיי לתוהו ובוהו. נעשה ניסיון להתנקש בחיי, בקושי הצלחתי להתחמק מחטיפה והואשמתי בפומבי בעבירות שמעולם לא ביצעתי. לעתים רחוקות מתרחש שינוי כה משמעותי בחייו של מישהו. ביום שני הייתי סופר אהוד וביום שלישי הייתי מפלצת נוראית. אותו האדם.

מדען שמפרסם את החומר שלו לציבור או שמבקש ליידע את עמיתיו בנוגע לתגלית כלשהי מגלה לעתים שהעיתונות היא בעלת ברית עלובה.

במשך שנים הוטחו בי ההאשמות החריגות והדמיוניות ביותר. עיתונאים אף פעם לא התקרבו אליי. הם רק כתבו עליי.

זאת לא היתה אווירה מתאימה להמשיך במחקר, אך במאמצים רבים ומתוך אחריות לציבור שתמך בי, המשכתי.

חמש-עשרה שנים אחרי אותו פרסום ראשון לציבור, הצלחתי לפתח את הטכנולוגיה המלאה שתבודד את ה-being ככוח חיים טהור. זה היה האדם עצמו. והוא היה הרבה יותר חזק ובעל יכולת.

בשנתיים שלאחר מכן, למרות הלחץ הכבד של אדמיניסטרציה ואותו כוח בלתי נראה שהמשיך להכות בי בערוצים הציבוריים, הצלחתי להשיג בצורה יציבה את התוצאה עבור כל האנשים ללא יוצא מהכלל בטכנולוגיה שידועה בתור העברת תהליכים של Scientology.