נרקונון
גמילה מסמים

בנוסף ל-'תוכנית ה-Purif' של ל. רון האברד, קיים גם הנוהל המשקם הנרחב יותר שלו שמטפל לא רק במה שהסמים מסמלים מבחינת סבל מנטלי ורוחני, אלא גם במה שהוביל לשימוש בהם מלכתחילה; כי כל עוד הבעיה הזאת לא תיפתר, האדם יישאר לנצח באותו מצב התחלתי שהסמים ״פתרו״. נקודה נוספת שהיתה ייחודית לתוכנית הגמילה של מר האברד, ורלוונטית במיוחד כאשר חושבים על ההשפעה של אופיאטים וקראק-קוקאין, היתה האמצעים לחיסול כאבי הגמילה. ייסורי הגמילה עמדו במשך זמן רב בדרכה של גמילת המכורים הכבדים, שנהגו כמקובל להחליף סם אחד באחר, כלומר, מתדון במקום הרואין. לא שמישהו עשה הרבה למען המכורים העקשנים; משום שלא כמו המשתמשים בסמים למטרות בילוי, למכורים הכבדים רק לעתים רחוקות היו האמצעים לשלם עבור מה שנחשב לטיפול במרפאות אופייניות לגמילה מסמים. אבל בשני המקרים, השילוב שעשה מר האברד בין תוספי תזונה, התעמלות ותרגילים תרפויטיים, מבטל את הסיוט של הגמילה עבור המכורים הכבדים.

עד היום, משתמשים בשיטות הגמילה של ל. רון האברד ביותר מ-50 מדינות, ולזכותן נזקפת ההצלה של עשרות אלפי אנשים מהתמכרות לסמים, שללא שיטות אלה היו נשארים מכורים לצמיתות. השיטות שלו הן בעיקר עמוד התווך של רשת בינלאומית לגמילה מסמים הנקראת נרקונון. נרקונון, שבנוי במערך עולמי, זוכה לשבחים בינלאומיים בזכות הגעתו העקבית לשיעור הצלחה של לפחות פי שלושה מכל התוכניות האחרות לגמילה מסמים. בנוסף, האנשים שמסיימים את התוכנית בהצלחה הם לא רק נקיים מסמים, אלא גם לא מבצעים עבירות. אם העניין נראה מובן מאליו, הוא לא. עדות לכך היא מחקר מקורי ורב-השפעה שגילה ש-73 אחוזים מהמכורים לסמים גם מכרו סמים. אחרי סיום תוכניות גמילה אחרות, 37.9 אחוזים עדיין המשיכו לסחור בסמים. בקבוצה דומה של מכורים שסיימה את תוכנית נרקונון, אף לא אחד מהמסיימים סחר בסמים. בדומה לכך, בעוד שתוכניות אחרות היו מסוגלות להוריד את אחוזי השוד הקשורים לסמים ל-32.3 אחוז, אלה שסיימו את תוכנית נרקונון לא ביצעו יותר שום פשעים מסוג זה.

לכן אין פלא שהוועדה היוקרתית להכרה במתקני גמילה (CARF) מכירה בתוכנית נרקונון בתור אמת המידה לכל התוכניות לגמילה מסמים. החומרים והתוכנית של נרקונון, שמבוססים באופן בלעדי על הטכנולוגיה של ל. רון האברד לגמילה מסמים, עוזרים לאלפי מכורים כבדים לשחרר את עצמם מהשעבוד של סמים.

לקבלת המידע המלא על הפתרונות של מר האברד לשימוש הנרחב בסמים, ראה את הכרך בסדרת ל. רון האברד, 'הומניסט: שיקום של חברה מסוממת'.

נרקונון ארוהד על חוף אגם יופאולה, אוקלהומה: בתור מרכז הרשת הבינלאומית של נרקונון, זה לא רק המרכז הטיפולי הגדול ביותר בעולם בתנאי פנימייה, אלא שהוא גם מספק הכשרה במקום בשיטות הגמילה של ל. רון האברד למקצוענים בתחום הגמילה מכעשרים מדינות