הפילוסופיה מנצחת אחרי 2,000 שנה
מאת ל. רון האברד

'הפילוסופיה מנצחת אחרי 2,000 שנה' מאת ל. רון האברד מהווה הצהרה מסכמת על מקומה של סיינטולוגיה במסורת הפילוסופיה. המאמר, שנכתב ב-1966, מהווה הוקרת תודה לאלה שהוא התייחס אליהם כמי שקדמו באופן לגיטימי לדיאנטיקה ולסיינטולוגיה, במיוחד הפילוסופים היוונים אריסטו, סוקרטס, אפלטון ואוקלידס.

הפילוסופיה לא מתה עם מות יוון העתיקה.

מתוך מדעי הטבע של אותם זמנים נולד המדע.

פלאי מכוניות הכרום והמתכת, המטוסים, פצצות האטום ואפילו הלוויינים – שורשיהם נעוצים בבסיס המוצק של הפילוסופיה היוונית.

אך סוקרטס, אריסטו, אוקלידס, תאלס, הרקליטוס, פרמנידס, דמוקריטוס, פיתגורס, אפלטון וכל השאר לא חשבו על ייצור דברים חומריים כאשר הם שחררו את הידע שלהם לעולם.

למרות שכל הדברים האדירים האלה התפתחו ממחשבה יוונית וממתמטיקה יוונית, בעלי-השם הגדולים של הפילוסופיה חשבו שהם עצמם נכשלו.

"למרות שכל הדברים האדירים האלה התפתחו ממחשבה יוונית וממתמטיקה יוונית, בעלי-השם הגדולים של הפילוסופיה חשבו שהם עצמם נכשלו.

והם אכן נכשלו. עד היום".

והם אכן נכשלו. עד היום.

זאת, משום ששאיפתם הפילוסופית היתה הבנת רוחו של האדם וזיקתו אל היקום. והם היו יכולים רק להעלות השערות בנוגע לכך. הם מעולם לא הוכיחו את הנחתם שהאדם הוא נפש בלבוש בשר ודם, הם יכלו רק לטעון זאת בתוקף.

וכך הם טבעו במבול הדעות הקדומות אשר שטף את העולם בימי הביניים.

מדוע הם נכשלו? הם היו זקוקים למתמטיקה הגבוהה יותר ולאלקטרוניקה שיפתחו, למעלה מאלפיים שנה מאוחר יותר, את הפילוסופיות שלהם.

נושאים אלו פותחו. אך נעשה בהם שימוש למטרות שונות מאלה שיועדו להם, והאדם הפנה את גבו לחלומותיו הנשגבים בשעה שבנה מטוסים כדי להפציץ ערים ופצצות אטום כדי למחוק את המין האנושי שאיש מעולם לא הבין.

עד להופעתה של סיינטולוגיה.

ובתוכה חיות שוב השאיפות של הפילוסופיה היוונית.

על-ידי שימוש בפיתוחים מודרניים של המדעים, ניתן היה לגשת שוב לבעיות הבסיסיות, מהו האדם? מהי זיקתו אל היקום? מהו היקום?

לאחר שליש מאה של מחקר וחקירה קפדניים, סיינטולוגיה יכולה לענות על שאלות אלה ברמה של אמת מדעית, ולהוכיח את התשובות.

זה מדהים.

התרחקנו כל-כך מתאלס, הרקליטוס, פרמנידס ודמוקריטוס עד שכמעט שכחנו מה הם ניסו לגלות. אבל אם תעיין בכתבי העבודה שהם עשו לפני למעלה מאלפיים שנה, תראה מה זה היה.

הם רצו שהאדם ידע. הם לא נכשלו. הם הניחו עבור היוונים הקדמונים בסיס יציב שעליו ניתן היה לבנות. ולאחר אלפיים שנה ויותר, אנחנו יכולים לספק את כל העדויות שלהן הם זקוקים.

ועדויות אלה, אמיתותיהן והפוטנציאל הגדול שלהן להביא שיפור לאדם היחיד ולכל המין האנושי מהווים היום בסיינטולוגיה עבודה שהושלמה.

הגענו לכוכב שהם ראו. ואנחנו יודעים מהו. אתה תגלה את ערכו כשתהפוך לסיינטולוג, אדם אשר למד להכיר את עצמו, את החיים ואת העולם, ויכול לתת יד לאלה שסביבו להגיע אל הכוכבים.