סופר
פרסים ותעודות הוקרה

שיאי עולם של גינס
שיאי גינסמספר ספרי האודיו הגדול ביותר שפורסם על-ידי סופר אחדשיא גינס
הסופר הכי מתורגם בעולם. שיא גינס
מספר ספרי האודיו הגדול ביותר שפורסם על-ידי סופר אחד.

בנוסף לעבודותיו בתור המייסד של דיאנטיקה וסיינטולוגיה, ל. רון האברד הוא אחד מסופרי הספרות הפופולארית שנשארים הכי הרבה זמן בשוק ושקוראים את ספריו הכי הרבה, עם מכירות ברחבי העולם של כ-50 מיליון ספרים ואוסף כתבים שנכתבו במהלך חמישים שנה.

בהתאם לכך, וכעדות לגודל העצום של יצירתו הספרותית ולמורשתו, אלה הם ארבעת שיאי הגינס שלו: הסופר שעבודותיו הוצאו לאור בכמות הגדולה ביותר, הסופר הכי מתורגם, הסופר עם הכי הרבה ספרי-אודיו והעבודה הלא-דתית הכי מתורגמת.

פרס סאטורן – אקדמיה למדע בדיוני

לאות הוקרה על יצירת האומנות של ל. רון האברד, רב-המכר 'שדה קרב ארץ'.

בעוד שאפילו בתוך ז'אנר אחד – מדע בדיוני – החותם של ל. רון האברד הוא יציב ולא ניתן לטעות בו. למשל, ספרו 'שדה-קרב ארץ: סגה של שנת 3000'. הספר שתואר על-ידי אגדת המדע הבדיוני, א"א ון ווגט, בתור יצירת מופת מושלמת והורכב מעלילה בת 428,750 מילים, לא היה רק רב-מכר בינלאומי שהכה גלים, אלא זכה גם לפרסי ספרות בינלאומיים רבים. בנוסף לכך שהעבודה זכתה בפרס סאטורן של האקדמיה למדע בדיוני ובפרס מיוחד של פרוייקט גוטנברג בזכות תרומה מיוחדת לעולם המדע הבדיוני, היא גם זכתה בפרס האיטלקי טטרה-דרמה ד'אורו לציון המסר של שלום שטבוע בעלילה. מאז כתיבתו הספר פורסם בהרבה מדינות, תורגם לעשרות שפות והוא משמש כדוגמה לעבודת מופת בכמה מכללות ואוניברסיטאות.

פרס קוסמוס 2000 – קוראים דוברי צרפתית

פרס שהוענק לל. רון האברד עבור עשרת הכרכים של 'משימה ארץ', שנבחרו על-ידי קוראים מצרפת, בלגיה ושווייץ.

בעוד ש-'שדה קרב ארץ' סימן את חזרתו האדירה של מר האברד לספרות פופולארית לאחר היעדרות של שלושים שנה, סדרת הספרים שלו 'משימה ארץ', בת עשרה כרכים ו-1.2 מיליון מילים, נחשבת בצדק ליצירת המופת שלו. זאת סאטירה שיוצרת השפעה, והיא לא רק גרמה לכך שישוו אותה לג'ונתן סוויפט, היא גם מהווה תופעה בעולם ההוצאה לאור, עם לא פחות משבעה כרכים שהיו כולם במקביל ברשימות רבי-המכר של ספרים בכריכה קשה. לאור ההשפעה הגדולה שלו, הספר 'משימה ארץ' גם זכה במספר רב של פרסי ספרות, כולל פרס קוסמוס 2000 הצרפתי שרבים חושקים בו, ופרס נובה האיטלקי למדע בדיוני. (דרך אגב, מר האברד היה הסופר הראשון שאינו איטלקי שזכה בפרס נובה.)

כמו כן, ישנה כל פעילותו הבלתי נלאית של מר האברד כשתדלן לטובת סופרים חדשים – החל ממאמריו שבהם הוא הדריך סופרים שאפתניים, ועד לתחרות 'סופרי העתיד' שהוא יזם, תחרות שמוכרת כיום בתור הבמה המכובדת והחשובה ביותר לכישרונות חדשים בתחום הספרות הספקולטיבית.

La Cravate d’Or avec Rosette – הפדרציה הלאומית של תרבות צרפת

על הישגיו הבולטים של ל. רון האברד בתחומי האומנות, המדעים והספרות.

בהתחשב בקריירה בת חמישים השנה של ל. רון האברד – מהשיא של עידן הספרות הפופולארית ועד חזרתו האדירה לספרות פופולארית בשנות ה-80 – זה לא מפתיע שהפדרציה הלאומית לתרבות צרפת העניקה לו את פרס Cravate d’Or avec Rosette (עניבת זהב עם רוזטה) על הישגים יוצאי דופן בתחום האומנויות, המדעים והספרות. לא פחות חשוב הוא פרס Laurier d’Or (זר הדפנה המוזהב) מ-Comité Prestige d’Europe (הוועדה ליוקרה באירופה) מתוך הכרה בתרומות הספרותיות שלו ושיפור התרבות הצרפתית.

פרס סופר המאה – בית ההוצאה של מונדדורי

על הסיוע שספריו של ל. רון האברד נתנו לאנושות.בנוסף, ובתור אחד מהסופרים המפורסמים ביותר בעידן הנוכחי או בכל עידן, ל. רון האברד קיבל בצדק את פרס 'סופר המאה' מהוצאת מונדדורי, בזכות הסיוע שספריו העניקו למין האנושי.


מבחר נוסף של
פרסים ותעודות הוקרה

למרבה הצער, לא ניתן לפרט כאן את הרשימה המלאה של פרסים של. רון האברד קיבל בנושא אומנות וספרות, משום שהיא מכילה קריירה של עשרות שנים ואלפי תעודות הוקרה. עם זאת, להלן פירוט מבחר קצר מהפרסים ומהמספר הרב של ציונים לשבח שהוא קיבל על עבודת חייו בתחום האומנות והספרות:

מדליית זהב – האקדמיה לאומנויות, מדעים וספרות, פריז, צרפת: הוענקה לל. רון האברד על כל אוסף עבודותיו הספרותיות והישגיו.

הכרה רשמית – התאחדות הסופרים של האו"ם: מתוך הכרה בל. רון האברד כסופר מדע בדיוני דגול של המאה ה-20.

החלטה פה אחד – האסיפה המחוקקת של מדינת קליפורניה: הוענקה למר האברד על עבודותיו בתחום האומנויות ועל עזרתו ליצירת מקום טוב יותר עבור אחרים לחיות בו.

החלטה פה אחד – העיר לוס-אנג'לס: הכרה בהישגיו של ל. רון האברד בתחום האומנויות.

דוקטור של כבוד – האקדמיה האירופאית לאומנויות, פריז, צרפת: פרס וציון לשבח מוענק למר האברד על טביעת החותם המתמשכת שלו על התרבות בת זמננו.

תעודת הוקרה – משטרת מילנו, איטליה: על התרומות של ל. רון האברד לתחום האומנויות.

פרס Argosy – מגזין Argosy: הוענק למר האברד על הישגים של מפעל חיים בתחום הספרות הפופולארית.

פרס פלמס דה אורו – ההתאחדות הלאומית של עיתונאים, מקסיקו: הוענק לל. רון האברד "מתוך הכרה במצוינות שלו בתחומי האומנות, המדע, התקשורת האנושית והתרבות".

דוקטור של כבוד בתחום הספרות – אוניברסיטת מוסקבה: הוענק למר האברד על-ידי הפקולטה לעיתונאות והמחלקה הרוסית לספרות זרה על "הישגים יוצאי דופן בספרות ופילוסופיה ועל הפעילויות ההומניטריות הגדולות שלו".  

פרס הספר של אינגרם – נשיא ספרי אינגרם, ניו-יורק: הוענק לל. רון האברד על היותו סופר מפורסם – עם שלושים ושניים רבי-מכר לאומיים ויותר מ-100 מיליון ספרים שנמכרו.

תעודת כבוד – הוועדה הבינלאומית לאומנויות, צרפת: מתוך הכרה בל. רון האברד כסופר והומניסט.

לוח כבוד – הוועידה למדע בדיוני ופנטזיה של אוניברסיטת בריגהם יאנג: מתוך הכרת תודה על התרומה רבת הערך של ל. רון האברד לאומנויות באמצעות התוכניות של 'סופרים ומאיירים של העתיד'.