מייסד
פרסים ותעודות הוקרה

סך הכול, עבודותיו של ל. רון האברד על דיאנטיקה וסיינטולוגיה מכילות את ההצהרה הכוללת המקיפה ביותר על המיינד האנושי ונפש האדם – למעלה מ-10,000 כתבים ו-3,000 הרצאות מוקלטות. שם נמצאות תשובות לתעלומות העמוקות ביותר של החיים: חידת הקיום, חידת המוות ומימושם של מצבים שאפילו לא תוארו בספרות מוקדמת יותר. מעבודות אלה מגיעות גם הטכנולוגיות של סיינטולוגיה העוסקות בגידול ילדים, בשיקום משפחות, בחינוך, בארגון ובמתן הקלה בעת מחלה או בעתות סבל.

יום ל. רון האברד – משרד המושל, האי גואם

הוענק למר האברד על חקר של "יותר מעשרים ואחת תרבויות, לרבות התרבות של שבט הצ'אמורו [המקומי] כדי להגיע לעיקרון הדינמי של הקיום: 'שרוד'. במהלך שנים של מחקר וכתיבה הוא עזר למיליוני אנשים למצוא אושר בתוך עצמם ובאמצעות עזרה לאחרים".

ולגבי ההשפעה שיש לטכנולוגיות האלה על חיי היומיום של אנשים, משפחות וקהילות ברחבי העולם, ישנו מכתב ההכרה המרשים שניתן למר האברד על-ידי המושל של האי גואם. העובדה שחלק מהמחקר המוקדם של מר האברד לגבי אופיו של המיינד האנושי התקיים בגואם לא נשכחה, כי מושל גואם דאז מייקל ו' קרוז הצהיר "מר האברד חקר יותר מעשרים תרבויות לרבות תרבות הצ'אמורו [התרבות המקומית של גואם] כדי להגיע לעיקרון הדינמי של הקיום: 'שרוד'. במהלך שנים של מחקר וכתיבה הוא עזר למיליוני אנשים למצוא אושר בתוך עצמם ובאמצעות עזרה לאחרים".

ובעוד שעבודתו של ל. רון האברד, שנמשכה עשרות שנים בפיתוח ובקודיפיקציה של דיאנטיקה וסיינטולוגיה, מורכבת מאלפי כתבים והרצאות, עבודתו הגדולה הראשונה על הנושא – 'דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש' – ממשיכה לקבל שבחים אפילו עשרות שנים אחרי הפרסום המקורי שלה.

פרס המאה – מגזין Publishers Weekly

כהכרה בכך שהספר 'דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש' היה ברשימת רבי-המכר של Publishers Weekly במשך 100 שבועות".

כעדות לפופולאריות הזו ישנו פרס העשור של Publishers Weekly, שניתן למר האברד בתור: "הסופר של רב-המכר מספר אחת של ספר לעזרה עצמית, כהכרה בכך שהספר 'דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש' היה ברשימת רבי-המכר של Publishers Weekly במשך 100 שבועות".

ונוס דה אורו – פסטיבל האומנויות הלאומי, קרקאס, ונצואלה

הוצג למר האברד עבור "הטכנולוגיה שלו לשיפור האדם והיכולות היצירתיות של בני אדם".

כאשר לוקחים בחשבון את ההשפעה של העבודה הפילוסופית שלו על תחום האומנות, זה מאוד הולם שבפסטיבל הלאומי לאומנות בקראקס, ונצואלה, הגישו לל. רון האברד את הפרס היוקרתי 'ונוס דה אורו' עבור "הטכנולוגיה שלו לשיפור האדם והיכולות היצירתיות של בני אדם".

הפילוסופיה והכתבים של מר האברד הגיעו לעוד מרכז פעילות באמריקה הלטינית, ואיחוד העיתונאים הלאומי של מקסיקו העניק לל. רון האברד את פרס ה-'סול דה אורו' בתור "הוקרה בכישרון וביכולת האומנותית", והכריז על דיאנטיקה בתור "מדע העתיד של בריאות הנפש".

אבל כאשר מדברים על ההיקף הבינלאומי של עבודתו של מר האברד, ישנו גם כל מה שהוא עשה כדי להביא תשובות אמיתיות לתרבויות ברחבי אירופה ובמרכז אסיה.

פסל כבוד – הספרייה הלאומית, הרפובליקה של קירגיסטן

הוענק לל. רון האברד מתוך הכרה בהישגיו בתור פילוסוף וסופר, וגם בטכנולוגיה שלו שעכשיו מיושמת בהצלחה על-ידי האומנים והאזרחים של המדינה לשיפור תרבותם.

ליתר דיוק, התפרקות הגוש הסובייטי גרמה להפצת עבודתו של מר האברד מסנט פטרסבורג ועד להימאלאיה. אחת מהקהילות האלה, שעכשיו זוכה לתועלת מדיאנטיקה ומסיינטולוגיה, היא רפובליקת קירגיסטאן, שבה הספרייה הציבורית הגישה לל. רון האברד תעודת הוקרה על הישגיו בתור פילוסוף וסופר, וגם על הטכנולוגיה שלו שעכשיו מיושמת בהצלחה על-ידי האומנים והאזרחים לשיפור תרבותם. גם שגרירות בלארוס הגישה תעודת הוקרה לל. רון האברד לאות הוקרה על המורשת הרוחנית שלו ועל חייו בתור "דוגמה ייחודית לאנושיות ושלמות אינטלקטואלית".

פסל כבוד – מחוז ברשיה, איטליה

הוענק למר האברד מתוך הכרה בעבודתו ובתגליותיו כפילוסוף.

בעוד שארגונים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה מפוזרים ברחבי איטליה, גם מחוז ברשיה העניק למר האברד מעמד של כבוד על עבודתו ותגליותיו בתור פילוסוף.


מבחר נוסף של
פרסים ותעודות הוקרה

למרות שלא ניתן להציג כאן את כל היקף הפרסים שהוגשו לל. רון האברד על עבודתו הפילוסופית, בהמשך מופיעה רשימה מתומצתת של מכתבי ההוקרה והפרסים שהוא קיבל בתור המייסד של דיאנטיקה וסיינטולוגיה:

Prajnaparamita Sutra ("יהלום סוטרה") – משרד המשפטים של טייוואן: הוגש בהערצה למר האברד, על-ידי פקיד משרד המשפטים.

פסל פורצלן של בודהא – מאסטר שינטו הנכבד סוואדה: עם החריטה "לל. רון האברד, האדם שייסד את החוכמה הגדולה ביותר שיש למין האנושי. הגלגול של הקדוש הבודהיסטי, מאטייה".

מגילה יפנית של זן בודהיזם – קנזן טאקדה הנכבד: מכיר במר האברד בתור פילוסוף דגול שמטרתו היתה לשחרר את האדם.

מקטרת שלום – שמורת הבלקפוט בפיאגן: ניתנה לדיאנטיקה וטכנולוגיית הלמדיה בתור סמל לאחריות גדולה.

פרס נפש חופשייה – גנרל הרננד דלגאדוס, קראקס, ונצואלה: "לאות הכרה בטכנולוגיה של ל. רון האברד שעזרה למין האנושי ונתנה לחברה שלנו תרבות חדשה".

פארק ל. רון האברד: פארק זה, שאושר על-ידי מועצת העיר של אליזבת', נמצא במרחק כמה גושי בניינים מדרך אברדין, המקום שבו היה המוסד לחקר דיאנטיקה המקורי באליזבת', ניו-ג'רזי.

 

חודש דיאנטיקה
קומפטון, קליפורניה
פיירבנקס, אלסקה
טוסון, אריזונה
צ'סאפיק, וירג'יניה
ניאגרה פולס, ניו-יורק
פורטסמות', וירג'יניה
ראלי, צפון קרוליינה
וושינגטון, די-סי
אליזבת', ניו-ג'רזי
הרלינגן, טקסס
לוס-אנג'לס, קליפורניה
ניו-יורק, ניו-יורק
בילוקסי, מיסיסיפי
יוסטון, טקסס
הנדרסון, נבדה
טולדו, אוהיו
הארטפורד, קונטיקט
ניו-אורלינס, לואיזיאנה
לאס-וגאס, נבדה
ליטל רוק, אקנסו
מובייל, אלבמה
סוואנה, ג'ורג'יה
באטון רוג', לואיזיאנה
קולורדו ספרינגס, קולורדו
הורון, דקוטה הדרומית
איסט גראנד ראפידס, מישיגן
קנזס סיטי, מיזורי
סירקיוז, ניו-יורק
קרסטון, רוד איילנד
קולומבוס, אוהיו
בוסטון, מסצ'וסטס
אירי, פנסילבניה
קובינגטון, קנטקי
סנט לואיס, מיזורי
סאן-חוזה, קליפורניה
הלנה, מונטנה
מונטגומרי, אלבמה
אל פסו, טקסס
אטלנטה, ג'ורג'יה
נאשוויל, טנסי
טופיקה, קנזס

יום דיאנטיקה
מדינת אלבמה
מדינת קרוליינה הדרומית
גואם
לרדו, טקסס
ניו-אורלינס, לואיזיאנה
פרובידנס, רוד איילנד
פרזנו, קליפורניה
ווארן, אוהיו
אינדיאנפוליס, אינדיאנה
לואיוויל, קנטאקי
ניופורט ניוז, וירג'יניה
ווילקס-בר, פנסילבניה
רינו, נבדה
פליינפילד, ניו-ג'רזי
אונטריו, קליפורניה
אופא-לוקא, פלורידה