הומניסט
פרסים ותעודות הוקרה

הטכנולוגיות של מר האברד עבור גמילה מסמים וניקוי מרעלים, שיקום פושעים, למידה, אוריינות, והמדריך ההגיוני שלו לחיים טובים יותר – 'הדרך אל האושר' – נגעו במיליארד אנשים בערך ב-170 מדינות.

פרס כבוד – כלא ליוקופ

הוגש לל. רון האברד על-ידי האסירים של כלא ליוקופ בדרום-אפריקה לאות הוקרה על הטכנולוגיה שלו לשיקום פושעים:"הבאת תקווה לחייהם של רבים. שינית את בתי הכלא הדרום-אפריקאיים שלנו ממקומות של כאב וצער למקומות של תקווה וחיים".

דוגמה אחת מני רבות היא כלא ליוקופ – מתקן הכליאה באבטחה מרבית שידוע לשמצה באכזריות שלו, ליד יוהנסבורג, דרום-אפריקה. בעקבות הקמת קרימינון – תוכנית השיקום שמבוססת על פריצות הדרך של ל. רון האברד בתחום – אלימות באגפים של בתי-הכלא כמעט חוסלה. לאות תודה על ההשפעה המדהימה של הטכנולוגיה של מר האברד, אסירים של כלא ליוקופ הגישו לו את הפרס הבא, וחלק מההקדשה אומר: "הפחת תקווה בחייהם של רבים. הפכת את בתי-הכלא הדרום-אפריקאיים שלנו ממקומות של כאב וצער למקומות של תקווה וחיים".

בבית-כלא נוסף, תוצאות מדהימות באותה מידה דחפו את את ראש המשרד לביטחון פנים של פנמה להעניק לל. רון האברד תעודת הוקרה רשמי על "עבודתו ההומניטרית המועילה והטכנולוגיה הרוחנית המעשית שעוזרת לכל אישה בכלא Centro Femenino de Rehabilitacion Cecilia Orillac de Chiari, כמו גם יצירת משפחות חדשות".

הכרה רשמית – הוועדה לסמים מסוכנים, המשרד של נשיא הפיליפינים

הוגש למר האברד על-ידי היו"ר של הוועדה לסמים מסוכנים על "עבודתו ההומניטרית בתחום החינוך נגד סמים והגמילה מסמים, ועל הטכנולוגיות הרלוונטיות שאומצו והוכנסו לשימוש בפיליפינים ... כשבכך תרם באופן בל ישוער למימוש המוצלח של החזון האצילי שלנו של מדינה ללא סמים".

וישנה גם הטכנולוגיה של ל. רון האברד לגמילה מסמים ולניקוי מרעלים, שפועלת עכשיו ברחבי כ-40 ארצות. האפקטיביות וההצלחה של תוכניות אלה דחפו את יושב ראש המועצה לסמים מסוכנים בפיליפינים להגיש לל. רון האברד מגן שנותן לו הכרה רשמית ב-"עבודתו ההומניטרית בתחום החינוך נגד סמים והגמילה מסמים, ובטכנולוגיות הרלוונטיות שאומצו והוכנסו לשימוש בפיליפינים ... כשבכך תרם באופן בל ישוער למימוש המוצלח של החזון האצילי שלנו למדינה ללא סמים".

קסדת כבוד של כבאי ניו-יורק – מחלקת הכבאות של העיר ניו-יורק

הוענקה לל. רון האברד על-ידי הכבאים של ניו-יורק בעקבות הצלחת תוכנית הניקוי מרעלים של אנשי החילוץ של ניו-יורק, ועליה כתוב: "לאחינו, ל. רון האברד, מאחיך במחלקת הכבאות של העיר ניו-יורק, אנחנו מעניקים לך לאות כבוד קסדה זו, סמל למוטו שלנו 'להגן על חיים ועל רכוש', שהמורשת של הטכנולוגיה שלך מגלמת,
2 באוגוסט 2003".

התוכנית לניקוי מרעלים של מר האברד זוכה להוקרה באותה מידה על תוצאות פלאיות בשיקום הכבאים של ניו-יורק ובאנשי חילוץ שסבלו בעקבות ה-11 בספטמבר. במיוחד, הפרוייקט לניקוי מרעלים של אנשי החילוץ של ניו-יורק – שהשתמש בטכנולוגיה החדשנית של ל. רון האברד – טיפל בבעיות הגופניות של אלה שנחשפו לרמות חסרות תקדים של אבק רעיל, אדים ועשן באתר האסון בניו-יורק. בעקבות ההצלחה הגמורה של הפרוייקט, הכבאים של ניו-יורק העניקו למר האברד קסדת כבוד של הכבאים של ניו-יורק, עם ההקדשה הבאה: "לאחינו, ל. רון האברד, מאחיך במחלקת הכבאות של העיר ניו-יורק, אנחנו מעניקים לך לאות כבוד קסדה זו, סמל למוטו שלנו 'להגן על חיים ועל רכוש', שהמורשת של הטכנולוגיה שלך מגלמת, 2 באוגוסט 2003".

"Times Up!" פסל – 
התאחדות המפקחים על סמים נרקוטיים ביוטה

הוענק לל. רון האברד על-ידי פרקליט המדינה של יוטה בשם קציני המשטרה של יוטה, עבור עבודתו ההומניטרית של מר האברד ועל המחקר והפיתוחים שלו בתחום הניקוי מרעלים.

משמעותיים באותה מידה היו המקרים של קציני המחלקה לסמים ביוטה שנוקטים אמצעים נגד מעבדות של מט'. לאחר שהם עברו את התוכנית לניקוי מרעלים של מר האברד, הם הגישו לו את הפסל שלהם של קבוצת "Times Up!" ועליו כתוב בחלקו: "עבודת אומנות זו רק מתחילה לבטא את הערכתנו העמוקה לך על פיתוח השיטה המעשית היחידה בעולם לניקוי אנשים מרעלים ועל הכנסתה לשימוש. השבת לנו את איכות החיים שחשבנו שאיבדנו לעד".

באשר לטכנולוגיית החינוך של ל. רון האברד, לא רק שהיא מיושמת כיום בכ-70 ארצות בשש יבשות, אלא שאחרי שיותר מ-28 מיליון תלמידים השתתפו באותן תוכניות, השפעת פריצות הדרך של מר האברד מורגשת ברחבי אומות שלמות.

פרס מצוינות במנהיגות של W.E.B DuBois – ההתאחדות האמריקאית לקידום שחורי עור (NAACP)

הוענק למר האברד על עבודתו ההומניטרית בתחומי החינוך והאוריינות.

בהתאם לכך, ל. רון האברד קיבל את פרס המנהיגות המצטיינת של W.E.B. DuBois מההתאחדות הלאומית לקידום השחורים (NAACP), כמו גם הכרה רשמית מהקונגרס על שוויון בין גזעים (CORE) על טכנולוגיה חדשנית ש-"הפיחה תקווה מחודשת בילדים ובמבוגרים ברחבי המדינה באמצעות שיפור ידיעת הקרוא וכתוב וההבנה".

 

מבחר נוסף של
פרסים ותעודות הוקרה

בעוד שזה יהיה בלתי אפשרי לפרט את אלפי תעודות ההוקרה שמר האברד קיבל על עבודותיו ההומניטריות – שנמצאות כעת בשימוש על-ידי יותר מ-1,800 גופים ממשלתיים – להלן מבחר מצומצם של תעודות ההוקרה, ההכרזות הרשמיות והפרסים:

כובע המשטרה של מקסיקלי – ראש משטרת מקסיקלי: לאות כבוד על התגליות של מר האברד בתחומים של גמילה מסמים ושיקום פושעים, ראש משטרת מקסיקלי העניק לל. רון האברד את התואר של ראש משטרה של כבוד.

פרס הזהב האזרחי הבינלאומי – הפורום האזרחי של נפאל: הוענק לל. רון האברד על "תרומתו הבולטת לאנשי נפאל בתחומים של חינוך, גמילה מסמים וטכנולוגיית הריפוי הרוחני של דיאנטיקה".

פרס זכויות האדם והשלום – הפדרציה לשלום עולמי: מוגש למר האברד על עבודתו בתור "הומניסט דגול ועושה שלום".

פרס על מפעל חיים – הצופים של אמריקה: מוגש לל. רון האברד "על עבודתו ההומניטרית למען שיפור האנושות".

דגל המלחמה של הבלקפוט – אגודת הבלקפוט: מוענק לל. רון האברד לאות הוקרה על הטכניקות מצילות החיים של גמילה מסמים ושל חינוך.

הכרה רשמית – מרכז גמילה חברתי לילדי טרנסבייקאליה-נדז'דה, רוסיה: מוגש "לאות הערכה לל. רון האברד – הפילוסוף, המדען וההומניסט, שנתן תרומה שלא תסולא בפז לשיפור לאנושות".

חבר – הקרן הבינלאומית לאוקיאנוגרפיה: מוענק על התרומה של מר האברד לקידום ולהרחבת הידע והגילוי באוקיאנוגרפיה ובמדעים הימיים.

פרס המתנה לאנושות – מחנכים של ולנסיה, ונצואלה: תעודת הוקרה למר האברד על טכנולוגיית הלמידה.

תעודת הערכה – משרד החינוך של ונצואלה: מוגש לאות הוקרה על טכנולוגיית ההוראה של מר האברד.

תעודת הוקרה – משרד המשפטים של ונצואלה: לאות הערכה על הפיתוחים של מר האברד בתחום התקשורת, שנמצאים בשימוש בתוכניות לעשיית צדק עם הצעירים בוונצואלה.

גביע הכסף – מועצת מחוז מארקה, איטליה: מוענק מתוך הכרה בל. רון האברד כאיש חינוך ופילוסוף.

פרס יום השלום העולמי – העיר סקרמנטו, קליפורניה: מתוך הכרה בל. רון האברד כמייסד דיאנטיקה וסיינטולוגיה עם החזון של עולם ללא מלחמה ופשע.

תעודת ציון לשבח – העיר וושינגטון, די-סי: בהוקרת תודה לל. רון האברד על הכלל "הגן על סביבתך ושפר אותה" מתוך 'הדרך אל האושר'.

פרס החלוץ לשימור איכות הסביבה – הקרן לאגודה למען כדור הארץ, ניו-יורק, ניו-יורק: מוגש בהערכה לל. רון האברד, "חלוץ לשימור איכות הסביבה" על תרומתו למען מקום טוב יותר לחיות בו.

תעודת הוקרה – ועדת החינוך, האסיפה המחוקקת של מקסיקו סיטי: לאות הוקרה לל. רון האברד על טכנולוגיית הלמידה שלו.

הכרה מטעם הסנאט – רומא, איטליה: לאות הוקרה על הערכים ההומאניים העמוקים של עבודותיו של ל. רון האברד.

הכרה רשמית – מזכיר המדינה בתחום החינוך, גמביה: לאות תודה על המתנות של הטכנולוגיה של מר האברד בשם העמים של גמביה.

בולי דואר לאות הנצחה – שירות הדואר, שווייץ: ארבעה בולי דואר הוקדשו לל. רון האברד על-ידי משרד הדואר השוויצרי על עבודותיו ההומניטריות הרבות.

תעודת הוקרה – המכון הפוליטכני הלאומי של מקסיקו: לאות הוקרה על פיתוח טכנולוגיית הלמידה על-ידי ל. רון האברד.

הוקרה – המחלקה ליחסי חוץ, נפאל: לאות הוקרה למר האברד על הפיתוח של פילוסופיה וטכנולוגיית למידה.

הצהרת בית-הנבחרים – דובר בית-הנבחרים של פוארטו ריקו: הצהרה הוגשה לל. רון האברד על עבודותיו ההומניטריות בתחומים של ניקוי מרעלים ושיקום פושעים.

ציון לשבח – בית-הנבחרים של מדינת פנסילבניה: מוגש כהכרה במפעל חיים של ל. רון האברד וכלוחם למען החופש. 

דיפלומה אקדמית – האקדמיה העולמית למדע, לאומנויות יפות ולתרבות, סנט פטרסבורג, רוסיה: מוגשת על תרומתו של מר האברד כסופר וכמדען, שעשה תגליות בסיסיות בתחום המיינד האנושי.

הכרה רשמית – המפקח בדימוס של יחידת הבילוש, סקוטלנד יארד: מוגשת לל. רון האברד על המורשת ההומניטרית שלו.

הוקרה של טופר נשר ונוצת זנב – שבט הסמסון קרי: מוענקת לל. רון האברד על-ידי ראש שבט הסמסון קרי. מוגשת בתור אות הכבוד הגבוה ביותר שניתן על-ידי שבט הקרי משום שהנשר עף הכי קרוב לבורא.

פסל החופש – קציני מבחן של דרום-אפריקה: מוקדש לל. רון האברד לאות הוקרה על הפיתוחים שלו בתחום של שיקום פושעים.

ציון לשבח – הסנאט של פוארטו ריקו: על תרומתו של ל. רון האברד לאנושות, מכריז שרעיונותיו ההומניטריים והפילוסופיים הם מוטיבציה ודוגמה לדורות העתיד. הוא אושר פה אחד על-ידי 29 חברי הסנאט של פוארטו ריקו ונחתם על-ידי נשיא הסנאט.

מפתחות לערים

שרבפורט, לואיזיאנה
קנזס סיטי, מיזורי
מיאמי ביץ', פלורידה
אמרילו, טקסס
קונקורד, קליפורניה
דורהם, צפון קרוליינה
מדינת הידלגו, מקסיקו
לאפאייט, לואיזיאנה
באטון רוז', לואיזיאנה
ניו-אורלינס, לואיזיאנה
מזטלן, סינלואה, מקסיקו
קטמנדו, נפאל

אזרח כבוד
גלבסטון, טקסס
סנטה פה, ניו-מקסיקו
גרטנה, לואיזיאנה
ניו-אורלינס, לואיזיאנה
ריברסייד, קליפורניה
פניקס, אריזונה
קטצ'יקן, אלסקה

רחוב/דרך ל. רון האברד

ויצ'יטה, קנזס
אליזבת, ניו-ג'רזי

לוס-אנג'לס,קליפורניה

יום ל. רון האברד
סולט לייק סיטי, יוטה
רינו, נבדה
פרובידנס, רוד איילנד
מסקוויט, טקסס
בירמינגהם, אלבמה
אוקלנד, קליפורניה
לואיוויל, קנטאקי
הלנה, מונטנה
ליטל רוק, ארקנסו
אטלנטה, ג'ורג'יה
ויצ'יטה, קנזס
ג'קסונוויל, פלורידה
שיקאגו, אילינוי
קולומבוס, אוהיו
אינדיאנפוליס, אינדיאנה
קובינגטון, קנטאקי
בולטימור, מרילנד
גרנד פריירי, טקסס
אוסטין, טקסס
קומפטון, קליפורניה
דה מוין, איווה
דטרויט, מישיגן
ניו-אורלינס, לואיזיאנה
מיניאפוליס, מינסוטה
טופיקה, קנזס
יונקרס, ניו-יורק
מובייל, אלבמה
סדאר רפידז, איווה
קליבלנד, אוהיו
ברידג'פורט, קונטיקט
ראלי, צפון קרוליינה
רדינג, פנסילבניה
רונוקי, וירג'יניה
טולסה, אוקלהומה
ויליאמסבורג, וירג'יניה
טוסון, אריזונה
קמדן, ניו-ג'רזי
הארטפורד, קונטיקט
אלבוקרקי, ניו-מקסיקו
שנקטדי, ניו-יורק
הנטינגטון ביץ', קליפורניה
פורט מאיירז, פלורידה
סן-חוזה, קליפורניה
קרסון סיטי, נבדה
קיצ'נר, אונטריו, קנדה
ממפיס, טנסי
באטל קריק, מישיגן
ניופורט ניוז, וירג'יניה
ניו אלבני, אינדיאנה
גיינסוויל, פלורידה
אומהה, נברסקה
לאפאייט, לואיזיאנה
הריסבורג, פנסילבניה
פורט אנג'לס, וושינגטון
ווסט הייבן, קונטיקט
פורטסמות', ניו-המפשייר
יוסטון, טקסס
אורלנדו, פלורידה
וילמינגטון, דלאוור
ברונסוויק, ג'ורג'יה
קרנסטון, רוד איילנד
מירטל ביץ', דרום קרוליינה
ג'קסון, מיסיסיפי
סירקיוז, ניו-יורק
סקרנטון, פנסילבניה
ריצ'מונד, וירג'יניה
ניוארק, ניו-יורק
פרזנו, קליפורניה

חודש ל. רון האברד
מדינת אוהיו
קנזס סיטי, קנזס
דודג' סיטי, קנזס
מזרח סנט לואיס, אילינוי
טוסקג'י, אלבמה
אופה-לוקה, פלורידה
ריברסייד, קליפורניה