ל. רון האברד | פרופיל ביוגרפי

ספרי הסיפורת של ל. רון האברד

עם 19 רבי מכר של הניו-יורק טיימס ויותר מ-250 מיליון עותקים בתפוצה של עבודותיו, ל. רון האברד הוא אחד הסופרים המפורסמים ביותר והנקראים ביותר בזמננו. בנוסף, הוא היה אחד הסופרים הפורים והפופולאריים במהלך עידן הזהב של הספרות הזולה. בין 1934 ל-1940, כ-140 סיפורים של ל. רון האברד הופיעו על דפיהם של מגזינים מפורסמים של ספרות זולה - לעתים קרובות הופיעו אפילו שלושה סיפורים שלו בגיליון אחד תחת חמישה-עשר שמות עט שונים.

כדי לעמוד בדרישה, הוא באופן קבוע ייצר בין שבעים וחמש אלף למאה אלף מילים בחודש, עם 90 אחוז קבלה מהמוציאים לאור – מהטיוטא הראשונה וההגשה הראשונה. כתוצאה מכך, רק לעתים נדירות היה חודש שבו השם ל. רון האברד לא התנוסס על העטיפה של מגזין מוביל בתחום הספרות הזולה. 

העובדה שהסיפורים שלו היו מבוססים על התנסויות אמיתיות, לרבות המסעות שלו שהיו אז נדירים, לאסיה ודרום האוקיאנוס השקט, גם היא חלק מהאגדה שהיא ל. רון האברד. ועוד מילה על מה שעומד מאחורי האגדה הזאת: בין סיפורי בדיון על הרפתקאות בים ומחקרים בארצות רחוקות, ל. רון האברד עמד בראש שתי משלחות מחקר בקריביים ועוד משלחת באלסקה. כתוצאה מכך, הוא התקבל למועדון המסיירים המהולל לפני גיל שלושים והרוויח רשיון נדיר של רב חובל שיכול להשיט כל כלי שייט בכל מקום בעולם.

עם הפרסום של 'דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש' ב-1950, המחקר היותר רציני שלו הרחיק אותו מהקריירה הספרותית שלו למשך שלושת העשורים הבאים. אבל ב-1980, כדי לחגוג 50 שנה בתור סופר, ל. רון האברד חזר לתחום עם סיפור המדע הבדיוני האפי שלו שהתפרסם בכל העולם 'שדה קרב ארץ: סאגה של שנת 3000'. הספר היה לרב מכר מיידי וזכה בהמון פרסים בינלאומיים.

אבל מה שנחשב ליצירת המופת של ל. רון האברד הוא הסדרה 'משימה ארץ' בת עשרת הכרכים. הסדרה שהפכה מיד לרב מכר, עדיין נחשבת לציון דרך בהיסטוריה של הוצאה לאור. בנוסף, כאשר כבר דור שלישי מגלה את הסיפורים של ל. רון האברד, הוא הבטיח לנצח את המקום שלו בתולדות הימים של הספרות הפופולארית.

למד עוד בדף סיפוריו של ל. רון האברד מעידן הזהב.