הפילוסופיה שלי
מאת ל. רון האברד

מאז כתיבתו בינואר 1965, המאמר 'הפילוסופיה שלי' תואר בתור ההצהרה המסכמת של
ל. רון האברד על השקפתו הפילוסופית.

נושא הפילוסופיה הוא עתיק יומין. משמעות המילה היא "אהבת החוכמה, לימוד החוכמה או החיפוש אחריה, או אחרי ידע של דברים והגורמים להם, בין אם באופן תיאורטי או מעשי".

כל מה שאנחנו יודעים על המדע או על הדת נובע מפילוסופיה. היא נמצאת מאחורי כל ידע אחר ומעל כל ידע אחר שיש לנו או שאנחנו משתמשים בו.

מאחר שבמשך עידן ועידנים הנושא הזה נחשב לשמוּר להיכלי הידע ולאינטלקטואלים בלבד, הוא נשלל במידה רבה מהאדם מן הרחוב.

הפילוסופיה, המוקפת בשכבות מגן של למדנות שלא ניתנת להבנה, נשמרה רק למעטים בעלי זכויות-היתר.

העיקרון הראשון בפילוסופיה שלי הוא שהחוכמה מיועדת לכל מי שרוצה להשיג אותה. היא עומדת לשירותו של האדם הפשוט ושל המלך כאחד, ולעולם אין להתייחס אליה ביראה.

"העיקרון הראשון בפילוסופיה שלי הוא שהחוכמה מיועדת לכל מי שרוצה להשיג אותה".

רק לעתים רחוקות מלומדים אנוכיים סולחים למישהו שמבקש לפרוץ את חומות המסתורין ולאפשר לאנשים להיכנס פנימה. ויל דוראנט, הפילוסוף האמריקני המודרני, נזרק לזבל על-ידי עמיתיו המלומדים לאחר שכתב ספר פופולארי בנושא, ׳סיפורה של הפילוסופיה׳. כך הערות ביקורתיות נזרקות לעבר כל מי שמבקש להביא חוכמה לאנשים חרף התנגדויותיהם של "החוגים המוסמכים".

העיקרון השני בפילוסופיה שלי הוא שהיא חייבת להיות ניתנת ליישום.

ידע שנעול בספרים מעלֵי עובש אינו מועיל לאף אחד ולכן אין לו כל ערך, אלא אם כן ניתן להשתמש בו.

העיקרון השלישי הוא שכל ידע פילוסופי הוא בעל ערך רק אם הוא נכון או אם הוא פועל.

שלושת העקרונות האלה כל-כך זרים לתחום הפילוסופיה, עד שנתתי לפילוסופיה שלי שם: סיינטולוגיה. המשמעות שלה היא רק "לדעת איך לדעת".

פילוסופיה יכולה להיות רק דרך שמובילה לידע. היא לא יכולה להיות ידע שדוחפים אותו בכוח למישהו. אם לאדם יש דרך, הוא יכול לאחר מכן למצוא מה נכון עבורו. וזוהי סיינטולוגיה.

דע את עצמך – והאמת תוציא אותך לחופשי.

לפיכך, בסיינטולוגיה, איננו עוסקים בפעולות של אינדיבידואלים ובהבדלים ביניהם. אנחנו עוסקים רק באופן שבו נוכל להראות לאדם איך הוא יכול להוציא את עצמו לחופשי.

העובדה הזאת כמובן איננה אהודה מאוד על אלה שתלויים בשעבוד של אחרים לצורך מחייתם או כוחם. אבל זו פשוט הדרך היחידה שמצאתי שבאמת משפרת את חייו של אדם.

דיכוי ושתלטנות אכזרית הם הגורמים הבסיסיים לדיכאון. אם תסיר אותם, האדם יוכל להרים את ראשו, להבריא, לאהוב את החיים.

ולמרות שייתכן שהנושא הזה לא יהיה אהוד על העריץ, הוא אהוד מאוד על הציבור. האדם הפשוט אוהב להיות מאושר ובריא. הוא אוהב להיות מסוגל להבין דברים. והוא יודע שדרכו אל החופש עוברת דרך ידע.