סיכום על סיינטולוגיה עבור מדענים
מאת ל. רון האברד
(המשך)

לפני סיינטולוגיה לא היה שום תחום שנכנס למחקר מדעי בסיסי טהור בנושא מדעי הרוח. לא היו נושאי לימוד אוניברסיטאיים שכללו גישה מדעית פרט למתמטיקה ולמדעים המדויקים. הספרות בנושא הפילוסופיה היא מעניינת וניתן ליצור בה התאמה הגיונית, אבל רק כשלא ניגשים אליה בצורה הסמכותית שבה היא מוגשת. בעבר ויתרתי על דוקטורט במחאה על האווירה הזאת.

סמכותיות, מקצוענות ודוגמאטיות מערפלות את מדעי הרוח עד כדי כך שנדרשת נחישות יוצאת דופן כדי לערוך עליהם מחקר. המהלומה נגד החוקר האינדיבידואל ממומנת על-ידי מענקי מחקר שנחשבים לרווח, שלא משתמשים בהם בצורה מועילה בנושא ושמוענקים לאנשים שאינם בקיאים מספיק במדע כדי לאמץ את האתיקה או המתודולוגיה שלו.

"סמכותיות, מקצוענות ודוגמאטיות מערפלות את מדעי הרוח עד כדי כך שנדרשת נחישות יוצאת דופן כדי לערוך עליהם מחקר".                   

אם רוב המדענים האמיתיים מנסים להגן, לשפר או לשמור על החיים, אז הגיע הזמן שייתנו את דעתם לתחום מדעי הרוח.

התחום הזה היה לגמרי לא מאורגן. לא היה שום מקום שבו אפשר היה לפרסם נתונים ממשיים או לדון בהם או להחליף נתונים מבלי להתנגש בערוצים של מחקר אינטרסנטי בעל מימון-יתר, שאמרו לי בנוגע לגרף של שיפור "אם תפרסם את זה בז'ורנל שלנו זה יגרום למהפכה בפסיכולוגיה". "אוקיי, פרסמו את זה". "אה, אנחנו לא יכולים לעשות את זה, אנחנו מקבלים מהקונגרס מענקים כדי לחקור את התחום הזה".

עכשיו אתם יודעים את הסיפור על איך סיינטולוגיה נאלצה להתפתח, ומהן כמה מהסיבות לכך שהיא פורסמה כפי שהיא פורסמה ולמה היא כפי שהיא.

בלי ז'ורנלים, בלי החברה, בלי קשרים אחרים – אלה היו הסיכונים שלה. היא היחידה בתחום מדעי הרוח שמביאה לתוצאה אחידה וצפויה באיזורים רבים.

נאמר לי על-ידי אחד מבכירי תוכניות החלל שסיינטולוגיה מאוד ידועה ונמצאת בשימוש על-ידי מאות מאנשיהם. קטעים ממנה (קטעים מוקדמים יותר) מתפרסמים מפעם לפעם בתור תגליות חדשות על-ידי אנשים אחרים.

האדם זקוק לנושא הזה. עם המלחמות, זיהום האוויר והשליטה הגוברת של המדעים המדויקים, הוא זקוק להבנה של מדעי הרוח שאינה מעוותת בגלל בצע כסף, מקצוענות ושטויות סמכותיות אך לא בדוקות.

האדם הוא being רוחני, לא צמח או חיה. וניתן להוכיח זאת מבחינה מדעית.

נתונים של סיינטולוגיה הושגו באמצעות מתודולוגיה מדעית ועומדים בדרישות שלה. הם כוללים שיטה מעשית בנוגע לחיים.

עדיין לא התחילו ליישם אותם בצורה נרחבת באחד מהתחומים שבהם מדעי הרוח נכשלים. קרוב לוודאי שניתן ליישם אותם בצורה טובה בתחום הביולוגיה. ייתכן שהם יכולים לשפוך מעט אור על פיזיקה וכימיה.

הנתונים הושגו במאמצים רבים. ממשלות שלמות לחצו עליי בכוח כדי לעצור את המחקר. אני לא מגזים. זה יהיה מאוד מצער וייתכן שזה גם יהיה אובדן גדול בתחום הידע אם סיינטולוגיה לא תיבחן על-ידי תחומים אחרים במדעי הרוח ובמדעים המדויקים. זה היה מסע בודד.