ל. רון האברד | פרופיל ביוגרפי

גמילה
מסמים

נרקונון ארוהד הכשיר מומחים מ-13 מדינות בגמילה מסמים ומניעת השימוש בהם.
למרות של. רון האברד זיהה לפני זמן רב מה המשמעות של סמים מבחינת הסבל האנושי, היתה זאת המהפכה שנקראת 'המהפכה הפסיכדלית' של שנות ה-60 שקידמה את העבודה הכי אינטנסיבית שלו בנושא. הסיבה שלו היתה פשוטה – אף אדם לא יכול להיות חופשי מבחינה רוחנית אם הוא כבול על-ידי חומרים כימיים. לא רק ששימוש בסמים מסכן את בריאותו של האדם, אלא גם את קצב הלמידה שלו, את הגישה שלו, את האישיות שלו ואת המודעות הרוחנית הכללית שלו. אכן, אחרי בדיקה ב-1972 של מה עשה שימוש נרחב בסמים לצעירים בניו-יורק, הוא התחיל לדבר על מגפת הסמים הזאת במונחים של שואה חברתית – ולאור מה שקרה אחרי העשור הפסיכדלי, לרבות שימוש נרחב בקוקאין והרואין וכל האלימות שמתלווה לכך, הוא צדק. ההרס החברתי אכן התברר כשואה. והבעיה גם לא הוגבלה רק לשימוש בסמי רחוב על-ידי בני נוער, אלא עם המוסדות הפסיכיאטריים וחברות התרופות שדוחפים תרופות באופן פעיל למיינסטרים של החברה, ההשלכות היו למעשה תרבותיות.

בוגרים של נרקונון מתאחדים מחדש עם משפחותיהם וחבריהם בשעה שהם יוצאים לחיים חדשים ללא סמים.
הפתרון שלו היה תוכנית ייחודית לגמילה מסמים שמטפלת לא רק במה שהסמים הורסים מבחינה מנטלית ורוחנית, לרבות חשיבה מבולבלת ומודעות מופחתת, אלא גם מטפלת בבעיה שהובילה את האדם לקחת סמים מלכתחילה. כי מר האברד גילה שאם לא ייפתרו הסיבות שבגללן האדם החל לצרוך סמים מלכתחילה, הוא יישאר לנצח באותו מצב שעבורו הסמים היוו ״פתרון״. תוכנית השיקום של מר האברד היא גם ייחודית ורלוונטית בגלל האמצעים לחסל את כאבי הגמילה, במיוחד כאשר חושבים על ההשפעה של אלכוהול, הרואין וקראק-קוקאין. כאבי הגמילה מנעו במשך זמן רב את הטיפול במכורים כבדים והטיפול המסורתי היה להחליף סם אחד באחר, כלומר, מתדון במקום הרואין. ולמעשה לא הרבה נעשה למען המכור הכבד, כי שלא כמו המשתמש בסמים למטרות בילוי, למכור הכבד רק לעתים נדירות היה כסף לשלם עבור טיפול במרפאה לגמילה מסמים. אבל בכל אחד מהמקרים האלה, השילוב של מר האברד של תוספי תזונה ותרגילים תרפויטיים, מבטל את הסיוט של כאבי הגמילה.

נרקונון נפאל, שמנוהל על-ידי מפקח משטרה לשעבר, העביר הרצאות חינוכיות בנושא סמים ל-1.3 מיליון אנשים עד היום.
עד היום משתמשים בשיטות הגמילה של ל. רון האברד ביותר מ-50 מדינות ברחבי העולם, וגמלו בעזרתן עשרות אלפי אנשים מהתמכרות לסמים. בנוסף, הרשת הבינלאומית לגמילה מסמים נרקונון (שפירושה בלי סמים) משתמשת בשיטות של מר האברד באופן בלעדי. נרקונון, שזוכה לשבחים רבים בזכות היעילות הנדירה שלה, מתגאה באחוזי גמילה גבוהים פי חמישה מכל שאר התוכניות לגמילה מסמים. מתברר שאנשים שמסיימים את התוכנית של נרקונון בהצלחה הם לא רק נקיים מסמים אלא גם לא מבצעים פשעים. למשל: מחקר מקורי חשף שלפני התוכנית של נרקונון 73 אחוזים מהאנשים שמכורים לסמים גם מכרו סמים. אחרי סיום של תוכניות אחרות לגמילה מסמים, 50 אחוזים מאלו שנשאלו עדיין המשיכו למכור סמים. מבין האנשים בקבוצה דומה שסיימה את התוכנית של נרקונון, אף אחד מהם לא מכר סמים. וכמו כן, בעוד שתוכניות אחרות היו מסוגלות להוריד את אחוזי הפשיעה הקשורים לסמים ב-40 אחוז, האנשים שסיימו את התוכנית של נרקונון לא ביצעו יותר פשעים.

חמישים ושבעה המרכזים של נרקונון שנמצאים במקומות אחרים מדווחים על אותן תוצאות מדהימות בקרב מאות האנשים שהם מטפלים בהם בכל שבוע. לכן אין זה מפתיע שהוועדה היוקרתית להכרה במרכזי גמילה (CARF) מכירה בתוכנית נרקונון בתור אמת המידה לכל התוכניות לגמילה מסמים.