ל. רון האברד | פרופיל ביוגרפי

חינוך

כבר ב-1950 ל. רון האברד הזהיר שכל ירידה באיכות החינוך תשפיע באופן שלילי על איכות החיים בכללותה. וליתר דיוק הוא אמר: ״תכליתה ושאיפתה של כל חברה, בטיפול בבעיות החינוך, הן שיפור היכולת, שיפור היוזמה והעלאת הרמה התרבותית, ובאמצעותן – שיפור רמת ההישרדות של אותה חברה. וכאשר חברה שוכחת אחד מאותם דברים, היא הורסת את עצמה על-ידי אמצעי החינוך שלה".

אחרי כמה עשורים ההבחנות של מר האברד הוכיחו את עצמן כאמיתיות להחריד, וההתדרדרות המתמשכת של רבים מהמוסדות שלנו תתברר כבלתי נמנעת אם לא יעצרו את ההתדרדרות של מערכות החינוך שלנו. 

אם נזכיר רק כמה עובדות מטרידות: לכ-45 אחוז מכל התלמידים שעוזבים או מסיימים בית-ספר תיכון אין את כישורי הקרוא וכתוב הנחוצים לחיי היומיום; אחוז הנשירה מתיכונים בארה"ב עומד על 30 עד 50 אחוז בערים; נשיא איחוד המורים אומר שכ-50 אחוז מכל המורים החדשים פורשים בחמש השנים הראשונות; והתוצאות של מבחני יכולת בתחום הלמידה בארה"ב ירדו לרמה שנחשבת לרמה נמוכה יותר ממה שהושג על-ידי תלמידים בתחילת שנות ה-70. 

במקומות אחרים בעולם המערבי, העובדות לא יותר מעודדות. מחקר של הממשלה הבריטית מדווח ששליש מכוח העבודה של אנגליה לא היו מסוגלים לחשב את המחיר של ארוחת צהריים ממוצעת. בנוסף, אחד מכל חמישה תלמידים בריטים לא היה מסוגל לאתר נכונה את בריטניה על המפה. 

כאשר לוקחים את כל הדברים האלה בחשבון, המספרים הקודרים האלה באים לידי ביטוי בתסריט כלכלי מדכא, כשהעלות השנתית של עסקים עבור איבוד ייצור ולימוד מחדש עברה את מחסום ה-240 מיליארד דולר. וכשלוקחים בחשבון את הקשר בין בערות לפשיעה, הכישלונות העולמיים בתחום החינוך נעשים יותר מדי קודרים.

טכנולוגיית הלמידה

הארגון ליישום הלמידה הבינלאומי מוודא שתלמידים בכל רחבי העולם יקבלו את יתרונות הלמידה באמצעות טכנולוגיית הלמידה של ל. רון האברד
לאור המשבר האקדמי הזה ל. רון האברד הציג את השיטות החינוכיות שלו.
השיטות האלה, שמבוססות על ניסיון של ארבעה עשורים בתור מחנך, מציגות את ההבנה המקיפה הראשונה של המחסומים שמונעים למידה יעילה. בנוסף, מר האברד פיתח טכנולוגיה מדויקת כדי להתגבר על המחסומים האלה, וכך ללמוד וליישם כל מאגר ידע.

בסך הכול, התרומה שלו לתחום ידועה בתור 'טכנולוגיית הלמידה' והיא מספקת את הגישה המעשית הראשונה לאיך ללמד תלמידים איך ללמוד. היא מציעה שיטות לזהות ולפתור את כל הקשיים בקליטת מידע, לרבות המחסום שלפני כן לא היה ידוע שנמצא בבסיס חוסר היכולת להמשיך בתחום למידה מוגדר. בקיצור, טכנולוגיית הלמידה עוזרת לכל אחד ללמוד כל דבר והוכח שהיא משיגה תוצאות אחידות וקבועות בכל מקום שבו מיישמים אותה. מאחר שהיא מושתתת על יסודות המשותפים לכול, היא חוצה קווים כלכליים, תרבותיים או גזעיים, וכל אחד יכול להשתמש בה בכל גיל. ואכן, שלושת ספרי הלימוד בנושא, 'מדריך הלמידה הבסיסי', 'כישורי למידה לחיים' ו-'ללמוד כיצד ללמוד' נבדלים רק בגישה שלהם לחומר. הראשון נועד לבני נוער ואנשים מבוגרים יותר, השני נועד לקוראים צעירים יותר והשלישי מציע את יסודות טכנולוגיית הלמידה לילדים בגילאי שמונה עד שתים-עשרה. הנקודה היא שטכניקות הלמידה של מר האברד הוכיחו את עצמן כיעילות באותה מידה הן בבתי-ספר יסודיים והן במשרדי המנהלים של תאגידים רב-לאומיים.

בטקסי הסיום של ספאניש לייק מופיעים באופן קבוע אנשי חינוך מעשרות מדינות שמקבלים דיפלומות כמומחים בטכנולוגיית הלמידה בעלי תעודה.
בעזרת המאמצים של הארגון ליישום הלמידה הבינלאומי, תאגיד לתועלת הציבור ללא מטרות רווח שמקדיש את עצמו לשיפור החינוך ברחבי העולם, טכנולוגיית הלמידה של ל. רון האברד נמצאת כיום בשימוש ב-74 מדינות בכל שש היבשות. עד כה, למעלה מ-28 מיליון אנשים השתתפו בכ-900 פרוייקטים של אוריינות וחינוך של הארגון ליישום הלמידה ברחבי העולם.