ל. רון האברד | פרופיל ביוגרפי

משלחת הניסוי
של הרדיו באלסקה

תעודת החברות של ל. רון האברד במועדון המסיירים
הדגל המפורסם של מועדון המסיירים, שהופקד בידיו של ל. רון האברד במסעו לאלסקה ובמסעות שבאו בעקבותיו.
הרפתקאותיו של ל. רון האברד בצעירותו הובילו ישר אל ה-19 בפברואר 1940, היום שבו הוענק לו הכבוד לקבל מקום במועדון המסיירים, שמתקבלים אליו רק עם הזמנה.

בין שאר הכישורים שצוטטו לקבלתו היו ההוספות של ל. רון האברד למדריכי החופים של איי הודו המערבית, סקר המחצבים שהוא ערך בפוארטו ריקו, ודו"חות למשרד המסחר שהובילו לסגירת כשלושים מסלולי המראה מסוכנים.

בהתאם, ל. רון האברד הניף את הדגל הנכסף של מועדון המסיירים במהלך מפעלו הפורמאלי הבא: משלחת הניסוי של הרדיו באלסקה ב-1940.

המסע, שנערך על סיפון ה-Magician, דו-תרנית באורך עשרה מטרים, התמקד בעריכת ניסויים של מכשיר למציאת כיוונים באמצעות רדיו, שנחשב באותה תקופה לחדיש, בין מיצרי פיוג'ט לבין רצועת אלסקה. המכשיר הניסויי הזה, שמתואר בתור השיפור הממשי הראשון בתחום הניווט מאז הסקסטנט, נחשב לאב-טיפוס הישיר שהוביל למכשיר ה-LORAN ( Long RangeNavigation, מערכת ניווט לטווח ארוך), שהיה בשימוש בכל נתיבי הים והאוויר עד שהגיעה טכנולוגיית הלוויינים בשלהי המאה העשרים.

במהלך המסע בן שלושת אלפים ומאתיים הקילומטרים, מר האברד גם מיפה מחדש את 'המעבר הפנימי' שהיה מסוכן במיוחד, וביצע חקר אתנולוגי של הילידים האלאוטים ובני ההיידה.

בדרך, הוא לא רק לכד בפלצור דוב קודיאק, אלא נלחם באומץ ברוחות העזות של מאה ועשרה קמ"ש ובים סוער של איי האלאוטים. בין הרגעים הקשים היו הרגעים שבהם המנוע התקלקל בין גלים של תשעה מטרים ומעבר מחריד ביותר דרך הים הסוער שידוע בתור מיצרי סימור הסואנים – כל זה בעודו מצלם תמונות בפילם של שלושים וחמישה מ"מ עם עדשה סטריאופטית לתפיסת פרטים תלת-ממדיים. מכאן, המצב המרופט של הדגל הראשון, דגל מספר 105, שהוא קיבל ממועדון המסיירים.

או כפי של. רון האברד עצמו ניסח בצורה מאוד תמציתית: "מהם חיים ללא אתגרים?"