ל. רון האברד | פרופיל ביוגרפי


מכללות של האברד

אנשי מקצוע שמחפשים ידע ויעילות מכל הבחינות של ניהול נרשמים לתוכניות הכשרה בקצב למידה אישי במכללה למינהל של האברד.
בהתחשב במה שפריצות הדרך האדמיניסטרטיביות של מר האברד מייצגות במונחים של מתן הכללים הטבעיים שלפיהם קבוצות באמת פועלות, היה זה בלתי נמנע שהתגליות האדמיניסטרטיביות שלו יהפכו להיות מאוד מבוקשות בתעשייה הכללית ובמקומות אחרים. בהתחלה, כדי לעמוד בדרישה הזאת, מר האברד כתב שני ספרים עבור ציבור העובדים: 'איך לחיות למרות היותך מנהל', שמספק את העקרונות המתקדמים ליעילות מוגברת, ו-'בעיות העבודה', שמציע טכניקות עבור חוליים שקשורים לעבודה, כגון מתח ותשישות. כמו כל הדברים האחרים שמר האברד סיפק בתחום הזה, עבודות אלה לא רק ייצגו עניין מיוחד בקרב עסקים, אלא רצון עז להפוך את האמיתות הבסיסיות של החיים לידועות ברבים – ומכיוון שעבודה מהווה חלק כה נכבד מחיינו, המאמצים שלו בתחום היו הולמים. כשנפוצה הידיעה על מה שנכלל בעבודות האדמיניסטרטיביות הגדולות יותר של מר האברד, נוסדו לאחר מכן המכללות של האברד.

מוסדות אלה משתמשים באופן ספציפי בתגליות של מר האברד כדי להרחיב את יכולותיהם של אנשי מקצוע, מתוך מטרה להתמודד עם האתגרים של ניהול קבוצה, חברה או ארגון. המכללות מתפרשות על חמש יבשות ומספקות הכשרה בשיטות האדמיניסטרטיביות של מר האברד לאנשי עסקים מכל התחומים: תעשייה כבדה, תעשיית השירותים, תחום הבידור, תחום התקשורת, שירותי הבריאות וכל שירות מקצועי שניתן להעלות על הדעת.

מה שמעניין במיוחד הוא השימוש בשיטות האדמיניסטרטיביות של מר האברד במדינות הקומוניסטיות לשעבר, שבהן ההפרטה של התעשייה הצריכה פילוסופיה ארגונית חדשה לחלוטין. רוסיה מתהדרת במכללת האברד לאדמיניסטרציה במוסקבה, והיא שתלה את זרעי הכלים האדמיניסטרטיביים של מר האברד ברחבי כל התשתיות הכלכליות.

שתיים מתוך עשרות המכללות למינהל של האברד ברחבי העולם, שם יותר מ-175,000 אנשים למדו ליישם את הטכנולוגיה האדמיניסטרטיבית של מר האברד.
באמצעות אותו תהליך הפרטה, גם אדמיניסטרטורים הונגרים פנו לקווי המדיניות הארגוניים של מר האברד, וכך הקימו מכללת האברד בבודפשט. למרות שהאקלים הכלכלי בקולומביה הוא שונה מאוד, מספר לא מבוטל של עובדי מדינה שם מתהדרים אף הם בהכשרה במכללת האברד, כמו גם עובדי מדינה ועובדי רשויות מקומיות בטקסס.

מיתון, אינפלציה, ירידה בפרודוקטיביות, חובות, שביתות, אבטלה, עוני ומחסור – כל הסימפטומים המוכרים הללו של התדרדרות כלכלית הם למעשה אינדיקטורים של בעיה עמוקה הרבה יותר – מחסור משתק בידע-איך אדמיניסטרטיבי. אם העסקים והממשלות בימינו היו יכולים ליישם בצורה מיומנת את העקרונות הבסיסיים של ארגון ואדמיניסטרציה, הם היו מוציאים לפועל פתרונות מעשיים למה שהפך להיות תוהו ובוהו כלכלי. זוהי תפקידה של הטכנולוגיה האדמיניסטרטיבית של מר האברד: לספק את האמצעי שבעזרתו עסקים יכולים לשגשג, ממשלות יכולות לשלוט בחוכמה, אנשים יכולים להיות חופשיים מלחץ כלכלי, ובקיצור, לספק את האמצעי שבעזרתו מפיחים חיים בחלומות שהתנפצו.