ל. רון האברד | פרופיל ביוגרפי

שיקום
פושעים

עבריינים צעירים בטמפה, פלורידה, משתתפים בקורס שיקום שמבוסס על תגליותיו של ל. רון האברד.
משרדי ממשלה ופקידים מרכזיים של בתי-כלא ברחבי העולם אימצו רשמית את תוכנית קרימינון.
בכל כלא ברואנדה, קרימינון הוא התוכנית המאושרת לשיקום פושעים שהשתתפו ברצח עם ולהחזרתם למוטב. היום, מעל 8,000 אסירים סיימו את התוכנית ושוחררו.
אף דיון על 'הדרך אל האושר' לא יהיה שלם בלי לומר משהו על התוכנית לשיקום פושעים שמשתמשת בחוברת הזו. תוכנית זו, שידועה כקרימינון (ללא פשע), מבוססת על תגליותיו של מר האברד לגבי הגורם לפשיעה ומניעתה, כפי שקבע במהלך עבודתו כקצין מיוחד של משטרת לוס-אנג'לס בשלהי שנות ה-40. ״אם ברצונך לשקם פושע, פשוט חזור וגלה מתי הוא באמת איבד את כבודו העצמי. שקם את הנקודה הזו, ולא יהיה לך יותר פושע״. באמצעות 'הדרך אל האושר' של מר האברד ועקרונות מרכזיים בסיינטולוגיה, קרימינון משיג בדיוק את זה.

שוב, זו תוכנית ייחודית. בדומה לנרקונון, היא אינה מסתמכת על סמים או על ריסון כענישה, אלא פונה אל מה שמר האברד תיאר בתור הבסיס לטוב שקיים בכל בני האדם. אם גישה כזו נראית לא סבירה בקרב פושעים קשוחים, התוצאות מדברות בעד עצמן. קרימינון, שהמטה שלו ממוקם בלוס-אנג'לס, מפעיל תוכניות ביותר מ-2,000 בתי-כלא ומוסדות ענישה ב-35 מדינות. עד כה, יותר מ-100,000 אסירים השתתפו בהצלחה בתוכניות, ויצאו לחיים חדשים ללא פשיעה ומבלי לחזור לסורם כפי שקורה בדרך כלל.

בתוכנית אחת לבדה לבני נוער, שבה 80 אחוזים מקרב העבריינים הצעירים נעצרו שוב ושוב, משטר של קרימינון הפך את המגמה על פיה. כלומר, 90 אחוזים מאלה שסיימו את קורס 'הדרך אל האושר' לא נעצרו שוב. לא לחינם קצין המבחן הראשי, דניאל א' בלאק מבית-המשפט לנוער של מחוז באטלר בגרינוויל, אלבמה, קבע: "מערכת לעשיית צדק עם בני הנוער זקוקה מאוד לתוכנית ראשונית מעשית שמבוססת על הקהילה. חוברת 'הדרך אל האושר' ממלאת את החלל הזה. אנחנו מתחילים ביסודות: בסיס מוסרי מוצק שמסתמך על יושר, שלמות אישית ואמון; זאת 'הדרך אל האושר'".

במהותו של דבר, זה גם כל מה שרון תמך בו בשם האנושות. נכון, העולם הזה ניצב מול משבר מוסרי, קרימינלי וביוכימי שההיסטוריה לא ידעה כמותו. זה גם נכון שהסטטיסטיקות השנתיות רק ידעכו עם השנים. אבל כפי שמר האברד הכריז, למרות כל הכישלונות, האלימות וההשפלה של האדם, הוא אף על פי כן טוב ביסודו; ולכן הוא גם אומר לנו "בכל פעם שהאדם נאבק, בכל פעם שהוא עובד, לא משנה מה הוא עושה, הטוב שהוא עושה עולה על הרע".