ל. רון האברד | פרופיל ביוגרפי

צלם

החומה הגדולה של סין ליד מעבר נאנ-קו, 1928; צילום מאת ל. רון האברד.
כפי של. רון האברד אהב לציין, צילום פירושו "כתיבה באור", ובהתחשב באופן שבו התצלומים שלו מתקשרים, ניתן לומר שזהו תיאור הולם של עבודתו.

כתלמיד שנלהב ללמוד על המצלמה בתקופת נעוריו, הקריירה שלו התחילה למעשה בשלהי שנות ה-20 עם סדרה של מחקרים מפורסמים שערך במהלך מסעותיו בסין. העבודה היתה מקצועית לחלוטין, ולבסוף נרכשה על-ידי נשיונל ג'יאוגרפיק. עם שובו לארצות-הברית, הוא המשיך את קריירת הצילום שלו כצלם עיתונות עבור העיתונים המקומיים, וכפרילנסר, עבור מספר מגזינים כלל-ארציים. העבודה הבולטת ביותר מבין הדברים האחרונים שהוזכרו היתה עבור המגזין של חובבי התעופה, ה-Sportsman Pilot.

עם תחילת קריירת הכתיבה הפורמאלית שלו ב-1933, עבודת הצילום של מר האברד נטתה להידחק לשוליים. אף על פי כן, בשנותיו המאוחרות יותר היה אפשר למצוא אותו באופן קבוע מאחורי המצלמה במסגרת עבודה שכללה תצלומי קידום עבור ארגונים שונים באירופה ותצלומי נוף מפורסמים מאוד של דרום אנגליה, שבסופו של דבר נבחרו מבין 3,300 תצלומים שהשתתפו בתחרות כדי להופיע בתערוכת הצילום הבינלאומית בנאנט, צרפת. תצלומיו של מר האברד
כטייס פעלולים חלוצי בזכות עצמו, ל. רון האברד עבד גם כצלם וגם כסופר עבור המגזין Sportsman Pilot.
מאותן שנים נבחרו גם לתצוגה בסלון הבינלאומי לאומנות הצילום בוורסאי, ובעקבות זאת הוכנסו ללוחות השנה המצולמים של ל. רון האברד.

ב-1975 הוא המשיך בעבודה מעין זו באי קורסאו שבאנטילים ההולנדיים, ושם, מספר ימים לאחר הגעתו דווח כי "מר האברד, עם הדיוק המקצועי שלו, משיג את התמונות שהוא רוצה, זו אחר זו, בקצב ייצור של יותר מ-7,000 תצלומים מאז שהתחיל לצלם לראשונה כאן בקורסאו".

עם שובו לארצות-הברית ב-1976 כדי להקים בית בדרום קליפורניה, קריירת הצילום של ל. רון האברד תפסה ממד נוסף – הכשרה של צלמים. מעבודת הדרכה זו הגיע התיאור של כל הצעדים החיוניים שהצלם חייב לבצע כדי להבטיח תצלום מוצלח – לרבות הצעד המקדים של העלאת התמונה בעיני רוחו, שנזנח לעתים קרובות. או לחלופין, הוא ייעץ לצלמים ללמוד לזהות תמונה מיד. כך או כך – וכאן נמצא המכנה המשותף של עבודתו האומנותית של ל. רון האברד – צלמים חייבים ללמוד "לגרום לתמונה לדבר". כחלק מתהליך ההדרכה, לכל התלמידים היתה הזכות לקבל ביקורת אישית על תמונותיהם מל. רון האברד. בנוסף לעניינים הקונבנציונליים יותר של קומפוזיציה ותאורה, הוא המשיך בדרכו האופיינית להדגיש את אותו עניין מרכזי של תקשורת: מה התמונה אמרה, אם בכלל? מתקופת ההדרכה הזאת הגיעו גם נוהלי הבדיקה החשובים ביותר שלו גם עבור הציוד וגם עבור סרט הצילום, וההבהרה שלו לגבי נושא הקומפוזיציה שלא הובן כהלכה במשך זמן רב.

כיום, המאגר המלא של עבודותיו בתחום הצילום לוקט בקפידה ב-'סדרת ל. רון האברד' וב-'ל. רון האברד: תמונות של תקופת חיים'. לסיכום, יותר משש מאות תצלומים מוצגים – מתצלומיו הראשונים במצלמת 'קודאק בראוני' ועד לעבודותיו המאוחרות בדרום קליפורניה. כמו כן, כלול שם מבחר תצלומים מתוך סדרת סין המפורסמת שלו, תצלומיו נושאי הפרסים של האיזור הכפרי באנגליה, וכל שאר הדברים שהגדירו את עבודתו במה שהוא כינה "כתיבה באור".