ל. רון האברד | פרופיל ביוגרפי

מצית מחדש
חלומות של אומנים

Celebrity Centre הראשון, לוס-אנג'לס, קליפורניה, 1969.

תהיה אשר תהיה ההשפעה הנרחבת של אמירתו הפילוסופית של מר האברד על אומנות, שום תיאור של מורשתו האומנותית הגדולה יותר לא יהיה שלם מבלי להזכיר את עבודת חייו הגדולה, דיאנטיקה וסיינטולוגיה

הוא הכריז "תרבות תהיה מפותחת כמידת החלומות שלה, ואת חלומותיה חולמים האומנים". הוא גם הכריז שבהקשר הזה, שיקום האומן הופך להיות פעולה תקפה במידה עצומה שתגמול לתרבות פי אלף. העובדה שסיינטולוגיה בסופו של דבר תירתם למשימה כזו היא בגדר אקסיומה; כי בהתחשב במה שמר האברד קבע בעבר בנוגע לאופי שטבוע באדם, דיאנטיקה וסיינטולוגיה מטפלות ישירות באומן ברמה הבסיסית ביותר: בעצמיותו הרוחנית. כמו כן, כאשר מר האברד מדבר על שיקום היצירתיות האומנותית, הוא מדבר למעשה על שיקום המקור לכל היצירתיות, נפש האדם.

במיוחד למען אנשים יצירתיים, מר האברד דאג לייסד את ה-Celebrity Centre. ארגוני הסיינטולוגיה המיוחדים הללו מציעים את אותם השירותים שכל ארגוני הסיינטולוגיה מציעים, אבל הם עושים זאת בסביבה שמפנקת במיוחד את האומן. לפיכך, לא משנה עד כמה אומן הוא מפורסם, הוא יהיה מסוגל ללמוד דיאנטיקה וסיינטולוגיה בסביבה הבטוחה ונטולת ההפרעות של ה-Celebrity Centre. ה-Celebrity Centre גם מספק שירותים מיוחדים כדי לעזור לאומנים – גם מומחים וגם חדשים – ליישם עקרונות של סיינטולוגיה בתחומים שלהם, וכך לעזור להם לשפר את היכולת שלהם להשפיע באופן חיובי על החברה. הם גם מספקים לסלבריטיז בתחילת דרכם פורומים להפקה של הופעות תיאטרון, קריאה ספרותית, מופעי מוזיקה וכל דבר אחר שמר האברד תיאר בתור הפעילות המהוללת שאנחנו מכנים אומנות.

הוא הכריז בצורה נחרצת "עלייתה של תרבות יכולה להימדד ישירות לפי מספר האנשים בה אשר עובדים בתחום האסתטיקה". באמצעות חומרי ההדרכה השונים שלו – עבור צלמים, יוצרי סרטים, סופרים ומוזיקאים – הוא השפיע עד כה על אלפי אנשים. באמצעות תוכנית 'סופרי העתיד' שלו, הוא הזניק באופן ישיר את הקריירות של כמה מאות נוספים. אבל כשמסתכלים על המורשת הגדולה יותר של ל. רון האברד, לרבות כל מה שמתאפשר בדיאנטיקה ובסיינטולוגיה, הרי שתרומתו לא יכולה להימדד בפחות מאשר מיליונים. כי כפי שהוא הצהיר בצורה נחרצת, עבודות אומנות לא קשורות רק לאומנים. במקום זאת אמר, "יצירות אומנות נצפות על-ידי אנשים. הן נשמעות על-ידי אנשים. הן מורגשות על-ידי אנשים. הן לא רק מזונה של קבוצה מלוכדת של יודעי דבר. הן המזון הרוחני של כל בני האדם".