ל. רון האברד | פרופיל ביוגרפי

מוזיקאי
ומלחין

למרות שמר האברד מעולם לא ראה עצמו כמוזיקאי מקצועי במובן המלא, הביצועים המוזיקליים שלו הם בשום אופן לא חסרי משמעות. כזמר בלדות ברדיו בשנות ה-30, היתה לו פעם פינת שידור שארתור גודפרי קיבל אותה מאוחר יותר, והוא המשיך להלחין ולהופיע עד סוף חייו.

בשנות ה-70, הוא ארגן, הכשיר וכתב תפקידים מוזיקליים לכמה להקות ועבודתו הובילה למספר מסקנות, לרבות הניתוח של מוזיקת קאנטרי, פלמנקו, מוזיקה מסורתית של המזרח ואפילו מוזיקת רוק (שהוא העיר ובצדק שהיא הולכת והופכת לפרימיטיבית). בין העיבודים שלו עצמו באותה תקופה, ראוי לציין את השילובים החדשניים שלו של ג'אז מודרני, רגאיי וקליפסו, כמו גם השימוש המודרני שלו בנוסחים מסורתיים של ספרד והמזרח. חדשני באותה מידה היה התיאור שלו את מה שהוא כינה "החוקים של התאמת צלילים", שלפיהם השתמשו בכלי נגינה דומים בעלי גון קול מעט שונה כדי להתגבר על הבעיה המטרידה של ביטול כלים, כלומר, הצליל של כלי אחד ש-"מוחק" כלי אחר ללא קשר לעוצמת הקול. למרות שמקצוענים המציאו פתרונות שונים, מר האברד היה למעשה הראשון שגם ניתח את הבעיה וגם הגדיר את הפתרון לה.

אלבום 'שדה קרב ארץ' של ל. רון האברד – שמבוסס על רב-המכר הבינלאומי שלו – היה הפסקול הספרותי הראשון שלו.
האלבום של 'משימה ארץ', ביצוע חדשני ורב דמיון לסאטירה האדירה שלו בת עשרת הכרכים שנושאת את אותו השם.
'הדרך אל החופש' של ל. רון האברד – הצהרה מוזיקלית של סיינטולוגיה שהשיגה את הסטאטוס של פרס זהב.

השפעותיהן של פריצות הדרך שלו בתחום המוזיקה היו מאוד מרשימות. ואומנם, כפי שכתב מבקר באותה תקופה, ל. רון האברד פותר "בעיה שמוזיקאים כמו באדי ריץ' ואפילו וודי הרמן לא הצליחו לפתור. כלומר, למקד את האנרגיה של שילוב בתזמורת גדולה, מבצע שדומה לניצול האטום".

תרומתו המוזיקלית הבאה של ל. רון האברד היתה גם בעלת שאר רוח וגם ייחודית: פסקול עבור הספר רב-המכר שלו, 'שדה-קרב ארץ'. האלבום, שתואר באופן הולם כג'אז ממוחשב, היה הראשון שניצל במלואן את היכולות של כלי נגינה ממוחשב (CMI). 'שדה-קרב ארץ', האלבום, מציג שלושה-עשר עיבודים של ל. רון האברד שהושפעו מדמויות ואירועים בעלי משמעות מתוך ספרו. האלבום גם מציג ביצועים של נגן הג'אז הדגול צ'יק קוריאה, והפסנתרן לשעבר של האבנים המתגלגלות, ניקי הופקינס.

בהתחשב באופיו הסטירי של הספר, עבודתו הבאה של מר האברד, האלבום 'משימה ארץ', היא פסקול של רוק כבד, כפי שהולם אותו. האומן שכיכב היה לא פחות מאשר אגדת הרוק אדגר ווינטר. הסינגל מתוך האלבום, "Cry Out", אוּמץ מאוחר יותר על-ידי אנשי איכות הסביבה בתור שיר לכת לעצירת זיהום סביבתי לא מבוקר.

האלבום האחרון של ל. רון האברד, 'הדרך לחופש', משקף את אמונתו של מר האברד שמוזיקה היא שפה אוניברסלית נפלאה. במקרה זה, הוא משתמש בה כדי לתקשר משהו מאמיתות היסוד שמופיעות בסיינטולוגיה, וכך ניתן להתייחס לעבודה בתור מוזיקה דתית בסגנון סיינטולוגיה. מילות השירים, בתורן, תורגמו לשבע שפות. האלבום מציג ביצועים של סיינטולוגים מתעשיית הבידור, כולל צ'יק קוריאה, ג'ון טרבולטה וג'וליה מיגנס. 'הדרך לחופש' מציג גם ביצוע ווקאלי מאת מר האברד עצמו בשיר סיום, שנקרא בצורה הולמת מאוד, "תודה שהקשבת".