התשובות של סיינטולוגיה
מאמר מאת ל. רון האברד
(המשך)

העולם נוטה לתקוף דברים חדשים, וסיינטולוגיה זכתה למנת ההתקפות מקבוצות אינטרסנטיות ומממשלות, אך היא ממשיכה לצאת בסופו של דבר כמנצחת מכל התנגשות מבלי לצבור מרירות.

תוצאות מעניינות שונות מתרחשות כתוצאה מהעיסוק בסיינטולוגיה. האינטליגנציה של האדם עולה ויכולתו לטפל בבעיותיו משתפרת בצורה ניכרת.

האדם לא צריך ללמוד סיינטולוגיה לאורך זמן כדי לדעת שהוא לא חייב למות כדי לגלות מהו או לאן הוא הולך אחרי המוות, שכן הוא יכול לחוות הכול בעצמו, ללא כל שכנוע או היפנוזה או "אמונה".

"כשאתה עצמך מחזיק באמת, הצללים שבהם אתה כבול נוטים להתפוגג".

אם כן, סיינטולוגיה שונה, בעיקר משום שהאדם לא צריך להאמין בה כדי שהיא תפעל. אמיתותיה הן בסדר גודל של "האם זה שחור?" "האם זה לבן?" אתה יכול לראות בעצמך שמשהו הוא שחור אם הוא שחור ושמשהו הוא לבן כאשר הוא לבן. אין צורך בשום תכסיסי היגיון כדי להוכיח נקודה כלשהי, וסיינטולוגים רק מבקשים מאנשים להסתכל בעצמם.

לכן, ביחד עם המדע, סיינטולוגיה יכולה להשיג תוצאות חיוביות קבועות. בהנחה שמתקיימים אותם התנאים, האדם מקבל תמיד את אותן התוצאות. וכל אחד שמקבל את אותם התנאים, יכול להשיג את אותן התוצאות.

מה שקרה הוא שהאמונות התפלות הוסרו מלימודי הרוח. והיום, מצב העניינים הזה מקובל מאוד בחברה.

החופש המוחלט תלוי בידיעת האמת המוחלטת. האמת איננה מה שאנשים אומרים שהיא, היא מה שהיא. והאמת, באופן מרשים למדי, משחררת את האדם, בדיוק כמו שפילוסופים אמרו לאורך הדורות.

מה שהפילוסוף לא אמר היה עד כמה חופשי האדם יכול להיות? וזו ההפתעה שקיימת בסיינטולוגיה עבור כל מי שצועד בדרך אל האמת – האדם יכול להיות חופשי לחלוטין.

באופן טבעי, אלה אינן חדשות טובות לאדם שמעוניין בעבדים, ואמונות פשיסטיות, קפיטליסטיות ואפילו כמה אמונות ליברליות יותר, אוסרות זאת לחלוטין, כי מי יוכל להיות אדון, כך הם חושבים, כאשר שום עבד אינו אסור בשלשלאות? הם מחמיצים את הנקודה לגמרי, שכן מי צריך להיות אדון?

כשאתה עצמך מחזיק באמת, הצללים שבהם אתה כבול נוטים להתפוגג.

וכאשר בסופו של דבר אתה יודע בעצמך, מניסיונך שלך, שבידיה של סיינטולוגיה נמצאות התשובות, וכאשר יישמת אותן, אתה מקבל את התוצאה שכל הפילוסופים, המלומדים, החכמים והמושיעים תמיד חלמו עליה – וכן גם חופש.

סיינטולוגיה נכונה עבורך במידה שבה אתה יודע אותה. אלה אשר מכירים אותה רק בשמה מגיבים לתקווה שבה. וכאשר אדם מתקדם בדרך, הוא יודע יותר ויותר ממנה והוא יותר ויותר חופשי. ושלא כמו כל-כך הרבה הבטחות שניתנו לאדם ושגרמו לו לחשוש מאכזבה, סיינטולוגיה מספקת תשובות. הדרך עשויה להיות מלאת חתחתים. היא עשויה להיות חלקה. אבל סיינטולוגיה מספקת בסופו של דבר את כל מה שהיא אומרת שהיא יכולה לספק.

וזה מה שחדש בנוגע אליה, וזו הסיבה לכך שהיא צומחת. שום דת אחרת שניתנה אי פעם לאדם לא סיפקה תשובות. הם כולם חיכו עד אחרי הסוף כדי שמישהו ימצא את הנבל שלו או את הנירוונה שלו.

לראשונה בהיסטוריה יש משהו שמספק את התשובות לשאלות הנצחיות בתוך תקופת חיים אחת, ומספק גם נצחיות.